Prace na ul. Sikorskiego - trwa układanie nawierzchni

Droga w trakcie remontu, w tle wieżowce osiedlowe
Fot: UM Dzierżoniów

Niewiele dzieli na od zakończenia kolejnego etapu kompleksowej przebudowy ul. Sikorskiego. Odcinek drogi od Ronda Gruzińskiego, do krzyżowania na os. Różanym (na wysokości budynków nr 1 i 22) jest konstrukcyjnie gotowy i ma już ułożoną pierwszą warstwę asfaltu.

Jeśli pogoda nie wpłynie na przebieg prac w najbliższym czasie dokończone zostaną chodniki, ścieżka rowerowa, miejsca parkingowe i zatoka autobusowa. Oznacza to koniec największych kłopotów dla mieszkańców os. Jasnego.

Ostatnia, ścieralna warstwa asfaltu będzie kładziona 19 maja na ul. Sikorskiego w Dzierżoniowie. W związku z tym, na odcinku od skrzyżowania z ul. Piastowską, do skrzyżowania z os. Różane 1 od godz. 8.30 będą spore utrudnienia w ruchu, zwłaszcza z wjazdem i wyjazdem na osiedla od tej strony.Warto wziąć to pod uwagę, planując jutro wyjazd do pracy lub odwiezienie dzieci do szkoły,  przedszkola, czy żłobka.

W następnym etapie prace prowadzone będą na odcinku ul. Sikorskiego położonym na os. Różanym.

Koszt prac na ul. Sikorskiego to kwota 9 mln 23 tys. zł. Przypominamy, że na wykonanie tej inwestycji miasto pozyskało 4 mln 200 tys. zł zewnętrznego dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Galeria zdjęć na fanpagu burmistrza Dzierżoniowa na Facebooku