Bieg Marzanny w Górach Sowich

Grafika ze zdjęciem dziewczyny patrzącej na pole zboża
Impreza plenerowa
Data
Miejsce
Góry Sowie
Bilet
Bezpłane

Zapraszamy na ostateczne pożegnanie zimy. Specjalnie dla wszystkich amatorów rekreacji w ruchu Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich, którego Dzierżoniów jest członkiem, organizuje kolejną edycję wiosennego rodzinnego Biegu Marzanny.

Start biegu zlokalizowany będzie na parkingu przy drodze powiatowej pomiędzy Pieszycami a Kamionkami, u podnóża Gór Sowich. Trasa liczy 2,5 km i ma 75 metrów przewyższenia. W pierwszej części prowadzi asfaltową ścieżką rowerową, a następnie zielonym szlakiem pieszym pod lasem. To przyjemna, widokowa trasa, często wykorzystywana jako spacerowa. Będzie troszkę błota, jeden większy podbieg, ale nie sprawi on Wam dużo problemów. Na uczestników czeka dużo przyjemności z obcowania z naturą, a na koniec ognisko z piękną panoramą okolicy.

To wydarzenie jest przeznaczone dla każdego, bieg nie jest organizowany w rywalizacji czasowej, trasę można przejść, przebiec lub przejechać rowerem. Jest tylko jeden warunek: przychodzimy w akcentach wiosennych, więc startujące Panie zapraszamy do założenia wianków, a Panów - może jakiś kwiatowy akcent? Tak naprawdę jest pełna dowolność strojów, ważne by było kolorowo i wesoło. Najlepsze kolorowe przebrania lub marzanny (z którymi możecie biec) zostaną nagrodzone gadżetami Gór Sowich.

Bieg Marzanny - Góry Sowie jest wydarzeniem bezpłatnym, pierwsze 100 osób otrzyma pamiątkowy medal za udział. Po biegu zachęcamy do udziału w ognisku.

Pomocne linki:

Fragment mapy z zaznaczoną trasą biegu