Pamiętamy o babciach i dziadkach

Staruszka, z dwoma kilkuletnimi dziećmi przy stole, inne osoby w tle

Dzierżoniowskie przedszkolaki, które uczestniczą w realizacji projektu „Od przedszkola do seniora”, odwiedzili Środowiskowy Dom Samopomocy, by wspólnie z jego podopiecznymi świętować Dzień Babci i Dziadka.

Styczeń to wyjątkowy miesiąc  poświęcony ukochanym babciom i dziadkom, które zaraz po rodzicach są najważniejszymi  osobami w życiu każdego dziecka. Swoim życiowym doświadczeniem, opanowaniem, spokojem i mądrością wspierają rozwój ukochanych wnuków. Chwile spędzane z babcią i dziadkiem są dla najmłodszego pokolenia bezcenne i zawsze kojarzone z pozytywnymi emocjami.

W ramach cyklicznych spotkań międzypokoleniowych pn.: „Od przedszkola do seniora” w Środowiskowym Domu Samopomocy gościły dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 w Dzierżoniowie, które przygotowały dla naszych uczestników wspaniałe przedstawienie. Uczestnicy spotkania przygotowali wspólnie prace plastyczne - portrety babć i dziadków z najdokładniejszymi szczegółami.

Międzypokoleniowe dialogi zawsze bogate są w pozytywne emocje, dlatego wizyty przedszkolaków zawsze cieszą naszych pensjonariuszy -  mówi Agnieszka Petruk-Mika, dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie.