Setne urodziny pani Stanisławy

Kartka z życzeniami i portretowym zdjęciem stuletniej mieszkanki

Do zaszczytnego grona dzierżoniowian, którzy osiągnęli piękny wiek 100 lat, dołączyła 10 listopada dziś pani Stanisława Krenzel. Z tej okazji składamy jej moc najserdeczniejszych życzeń.

Pandemia wprawdzie uniemożliwiła osobiste spotkanie szanownej jubilatki z przedstawicielami samorządu, ale w ratuszu 100. rocznica urodzin zawsze fetowana jest szczególnie. Pani Stanisława także otrzymała z tej okazji gratulacje, prezent i najserdeczniejsze życzenia, które w imieniu burmistrza Dariusza Kucharskiego dostarczyli strażnicy miejscy i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Stanisława Krenzel urodziła się 10 listopada 1921 r. w Jaworniku Polskim. Do Dzierżoniowa przyjechała w grudniu 1946 r., a rok później wstąpiła tu w związek małżeński. Zawodowo związana była z handlem, pracowała głównie w księgowości. Ostatnim miejscem zatrudnienia przed przejściem na emeryturę było Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Bielawie. Pani Stanisława ma jedną córkę, która opiekuje się jubilatką. Zdrowie wprawdzie nie pozwala jej już na samodzielne poruszanie się, ale jest komunikatywna i uśmiechnięta. I tego uśmiechu, oczywiście oprócz zdrowia i dobrej formy, życzymy jej najbardziej na dalsze lata, gratulując tak pięknego jubileuszu.