Dzierżoniów nastraja pozytywnie na ekologię - rozdajemy torby na zakupy wielorazowego użytku

Toraby ekologiczne z napisem Dzierżoniów
Fot: UM Dzierżoniów

To nie rewolucja, ale ewolucja, by na stałe zmieniać nasze szkodliwe dla środowiska nawyki. Rozdamy mieszkańcom Dzierżoniowa 100 specjalnie zaprojektowanych materiałowych toreb na zakupy wielorazowego użytku.

W sobotę 23 stycznia obchodzimy dzień bez opakowań foliowych. Z tej okazji we wtorek 26 stycznia od godz. 15.00 do 16.30 będziemy rozdawać dzierżoniowianom, którzy przyjdą do Biura Promocji (do wyczerpania puli 100 sztuk), specjalne ekologiczne torby na zakupy. W dwóch rozmiarach i wariantach kolorystycznych.

Wiemy, że plastikowe przedmioty - butelki, kubki, słomki, siatki jednorazowe rozkładają się długo, przez co produkujemy zbyt wiele śmieci, powodujemy znaczne obciążenia jakości życia przyszłych pokoleń. Zmieńmy to małymi kroczkami. Zacznijmy od siebie. Zacznijmy używać toreb wielorazowego użytku.

Wprawdzie torby z materiału miasto posiadało w ofercie swych gadżetów promocyjnych już wcześniej, w tym roku jednak wpisują się one w cykl proekologicznych działań pod hasłem „Dzierżoniów nastraja pozytywnie na ekologię”.

W ich ramach w ubiegłym roku na terenie miasta pojawiły się m.in. serca na plastikowe nakrętki. Segregacja surowców wtórnych to bowiem podstawa kształtowania proekologicznych postaw społeczeństwa. A nakrętki butelek po napojach i pastach do zębów, nakrętki niektórych słoików oraz wieczka po opakowaniach kosmetyków i chemii gospodarczej, zatrzaski i szpunty z soków czy mleka i inne podobne rzeczy to tzw. twardy plastik - idealny surowiec wtórny. Czysty i niekłopotliwy. A do tego środki z jego sprzedaży można przeznaczyć na cele charytatywne.