Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

RICOH w Dzierżoniowie

Przedstawiciele RICOH gościli pod koniec marca w dzierżoniowskim urzędzie. Spotkanie było pierwszą dla Dzierżoniowa wizytą w ramach klubu EFQM.

Wizyta zorganizowana w ramach hasła „EFQM – dzieli się tym, co działa” wynika z tego, że Dzierżoniów chce być lepszą organizacją, działającą na wysokim europejskim poziomie. Niemałą część dyskusji poświecono na omówienie  raportu EFQMprzygotowanego przez asesorów po ubiegłorocznej wizycie oceniającej urząd – mówi Tadeusz Buchacz.

Po pracy z kierownictwem urzędu, zespołem TGV Monika Chodakowska - Business Excellence Manager Europe i Katarzyna Mydlak-Kowalska - Business Excellence Manager Ricoh Polska , wskazały kluczowe obszary do ulepszenia, jak koncentrowanie działań doskonalących na rzeczywistych potrzebach stron zainteresowanych i dbaniu o ich sprawność i efektywność ekonomiczną, sposoby na sprzedawanie kompetencji,  konsekwentny monitoring wysiłków oraz lepszą współpracę pomiędzy wydziałami.  

Dlaczego miasto chce podpatrywać rozwiązania stosowane w sektorze prywatnym? - Zarządzanie w biznesie jest ciągle dynamicznie rozwijającą się dziedziną. Zależało nam na zdobyciu wiedzy, jak w dużej korporacji funkcjonują obszary, w których widzimy pole do doskonalenia, np. badania i dogłębna analiza wyników badań satysfakcji klienta. Ciekawi nas także zastosowanie narzędzia DMAIC – mówi sekretarz Dzierżoniowa Anna Grochowina.

DMAIC jest metodyką optymalizacji procesów umożliwiającą obiektywne spojrzenie na problem i zrozumienie, co należy zrobić, żeby takie usprawnienie stało się faktem. Nazwa pochodzi od pierwszych liter angielskich nazw kolejnych etapów projektu: Define - zdefiniuj cel projektu, jego wymagania; Measure - zmierz obecny proces; Analyze - analizuj wyniki tych pomiarów, określ przyczyny niedoskonałości procesu, wymyśl sposób ich poprawy; Improve - udoskonal proces, zaimplementuj zmiany eliminujące niedoskonałości; Control - weryfikuj jakość poprawionego procesu, monitoruj wyniki w sposób stały. Narzędzie to może być wykorzystywane do pomiarów bieżących wyników działalności, w których proces biznesowy analizowany jest w celu znalezienia głównych przyczyn wady lub powtarzającego się problemu, a systemy kontroli są umieszczone po to, by zapewnić przyszłe kontrole wyników jakości procesów biznesowych.

Grupa Ricoh to czołowy dostawca rozwiązań globalnych, który posiada głębokie tradycje w zakresie skoncentrowanej na klientach doskonałości technicznej. Firmę założono w 1936 roku w Tokio, w Japonii. Kierując się chęcią dostarczania produktów drukujących opartych na ciągłych innowacjach Ricoh osiągnęło pozycję wiodącego dostawcy rozwiązań i usług, wspierając je szerokim wachlarzem specjalistycznych usług konsultingowych i outsourcingowych.

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroPartly cloudy3°C