Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Młodzieżowa Rada


Młodzieżowa Rada Miasta doradza burmistrzowi i radnym w kwestiach zwianych z podnoszeniem jakości życia młodych ludzi w Dzierżoniowie. Inicjuje i opiniuje pomysły na rozwój miasta. Dzięki własnemu budżetowi może rzeczywiście wpływać na to, co dzieje się w Dzierżoniowie.

Zarzadzanie młodzieżowym budżetem obywatelskim, wynoszącym 100 tys. zł jest jak sami przyznają młodzi radni bardzo dużym wyzwaniem. O składzie osobowym rady zadecydowali uczniowie dzierżoniowskich gimnazjów publicznych w wyborach, które są jedną z najlepszych lekcji o samorządzie. Młodzież pracuje na zasadach obowiązujących Radę Miejską Dzierżoniowa.

- Wierzę, że ktoś z tej lub następnych kadencji młodzieżowej rady zostanie w przyszłości radnym Rady Miejskiej Dzierżoniowa lub burmistrzem – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski podczas pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta.

Fanpage Młodzieżowej Rady Miasta

Podczas pierwszej sesji wybrano Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej Dzierżoniowa. Został nim Wojciech Ogrodnik. Wiceprzewodniczącą zostały Agata Konieczka, a sekretarzem Aleksandra Leśko.

Uchwała Rady Miejskiej Dzierżoniowa o powołaniu Młodzieżowej Rady Miasta (PDF 227 KB)

Ogłoszenie wyników wyborów do Młodzieżowej Rady Miasta (PDF 86 KB)


 

 

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajSnow-6°C

JutroCloudy-5°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne