Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Dzierżoniowski Budżet Obywatelski 2016Aż milion zł będą mieli co roku do wydania mieszkańcy Dzierżoniowa na to, co ich zdaniem należy zrobić w mieście. 100 tys. zł należeć będzie wyłącznie do młodzieży. Miej w tym udział! Twórz budżet obywatelski od podstaw.


Otworzy się w nowym oknieWyniki Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego 2016

- Budżet obywatelski to możliwość bezpośredniego decydowania o tym, co powstanie w naszym najbliższym otoczeniu. To także źródło wiedzy o potrzebach mieszkańców i ważny element budowania społeczeństwa obywatelskiego – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

Proporcjonalnie do liczby mieszkańców będzie to jeden z największych budżetów obywatelskich w województwie dolnośląskim.
 

Zadania do realizacji w danym roku kalendarzowym zgłaszane są w styczniu i w lutym. Każde zgłoszenie musi być poparte przynajmniej 30 podpisami mieszkańców. Do końca kwietnia prowadzona jest weryfikacja wniosków. Głosowanie odbywa się od 23 maja do 10 czerwca. Każdy z mieszkańców oddać będzie mógł tylko 1 głos (identyfikacja na podst. nr PESEL).

Dorośli głosują w sposób tradycyjny, zaznaczając na druku odpowiednią pozycję lub on-line, poprzez specjalnie przygotowaną aplikację do głosowania na stronie www.dzierzoniow.pl. Urny staną w Urzędzie Miasta i w punktach mobilnych, również podczas Dni Dzierżoniowa. Młodzież (od I klasy szkół gimnazjalnych) głosować będzie w sposób tradycyjny w szkołach. Wyniki poznamy najprawdopodobniej jeszcze w czerwcu.

Koszt realizacji pojedynczego zadania nie będzie mógł przekroczyć kwoty 200 tys. zł w przypadku zadań związanych z budową lub remontem infrastruktury miejskiej i 25 tys. zł przy działaniach mających na celu poprawę warunków życia mieszkańców.
 
Otworzy się w nowym oknie


 

                 

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain showers25°C

JutroPartly cloudy25°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne