Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Asesorzy EFQM oceniają Dzierżoniów

W ostatnim tygodniu października Dzierżoniów gościł asesorów EFQM. Wizyta jest kolejnym etapem ubiegania się urzędu o Europejską Nagrodę Jakości. Po przeprowadzeniu kilku samoocen urząd chciał sprawdzić, ile go dzieli od najlepszych europejskich organizacji. 

Praca asesorów ma także pomóc w znalezieniu obszarów do poprawy przed przyszłoroczną wizytą oceniającą. - Przygoda Dzierżoniowa z popularnym w Europie i niezwykle przydatnym w doskonaleniu zarządzania Modelem EFQM rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy otrzymaliśmy wyróżnienie „Zaangażowanie w doskonalenie”. W 2007 roku otrzymaliśmy wyróżnienie drugiego stopnia EFQM „Uznanie za doskonalenie”. Od tego czasu w zarządzaniu urzędem wiele się zmieniło. Teraz chcemy sprawdzić, jak wypadamy w porównaniu z najlepszymi europejskimi organizacjami – mówi burmistrz Dzierżoniowa Marek Piorun
Zdobyta dzięki wizycie zagranicznych asesorów wiedza ma przygotować urząd do przyszłorocznej oceny decydującej o przyznaniu niezwykle prestiżowej nagrody. Przez cztery dni reprezentującyEFQM i laureatów nagrody asesorzy badali i oceniali niemal każdy aspekt funkcjonowania urzędu. – Chcieliśmy zobaczyć m.in. związki pomiędzy poszczególnymi kryteriami i podkryteriami, związek pomiędzy strategią a osiąganymi wynikami oraz jak te wyniki przekładają się później na strategię rozwoju – mówił lider asesorów John Pimblott. Przed wizytą zespół pracowników przygotował i wysłał do EFQM aplikację miasta. 

– Naszym celem jest ubieganie się w 2011 roku o Finał Europejskiej Nagrody Jakości. To konkurs dla najlepiej zarządzających europejskich organizacji. Tegoroczną wizytę poprzedziło opracowanie specjalnej aplikacji, opisującej urząd według kryteriów Modelu EFQM – mówi sekretarz urzęduAnna Grochowina. Aplikacja to pewnego rodzaju „fotografia” i źródło wiedzy o urzędzie. Nad jej przygotowaniem pracował specjalny zespół, którego członkowie kierują m.in. pracownikami realizującymi działania i projekty doskonalące. Podczas indywidualnych rozmów i spotkań z grupami focusowymi asesorzy szukali potwierdzenia zawartych w aplikacji danych i informacji o zarządzaniu i funkcjonowaniu urzędu. Wyniki październikowej oceny będą znane w połowie listopada.

Aplikacja Dzierżoniowa

Przeczytaj wywiad z Asesorami

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy17°C

JutroClear sky21°C