Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zimny TRAKT 2019

08-05-2019
Rowerzyści jadący ulicami Dzierżoniowa

Mimo niekorzystnej pogody 5 maja już przed godziną 8.00 na dzierżoniowskim rynku zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy TRAKT-u, aby zapisać się na jedną z wybranych tras. W tym roku na trasy piesze i rowerowe największej imprezy turystyczno-rekreacyjnej w Dzierżoniowie zgłosiło się 1316 osób.

TRAKT, jako idealna propozycja dla osób lubiących poznawać w aktywny sposób okoliczne tereny, tradycyjnie przyciągnął przedstawicieli różnych środowisk: członków Polskiego Związku Niewidomych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także naszych sąsiadów z Czech z miasta partnerskiego Lanškroun.

Nowością w tym roku były trasy prowadzące do konkretnych atrakcji turystycznych, które można było zwiedzić. Uczestnicy mogli wybrać jedną z trzech tras pieszych (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) lub jedną z ośmiu tras rowerowych (Rodzinna, Pałacowa, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich). Wszystkie swój początek miały na dzierżoniowskim rynku.

Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, przypinki, słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną był rower turystyczny ufundowany przez sklep sportowy K2.

Najwięcej osób (293) wybrało się w tym roku na Trasę Rodzinną (293 osoby). Dużą popularnością cieszyły się także Trasa Pałacowa (285 osób) oraz trasa „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” (285 osób).
Po pokonaniu wybranego dystansu uczestnicy TRAKT-u spotkali się na terenie Targowiska Miejskiego, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek i koncerty.

Liczba uczestników na poszczególnych trasach TRAKT-u:
Trasy rowerowe:

 • „Rodzinna” – 293 osoby
 • „Pałacowa” – 285 osób
 • „Sielska” – 157 osób
 • „Krzyżowa” – 66 osób
 • „Ślężańska” – 66 osób
 • „Arboretum Wojsławice” – 27 osób
 • „Sowiogórska” – 4 osoby
 • „Trzech Przełęczy Sowiogórskich” – 17 osób


Trasy piesze:

 • „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” – 285 osób
 • „Nordic Walking” – 52 osoby
 • „Sowiogórska” – 64 osoby
Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy1°C