Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zimny TRAKT 2019

08-05-2019
Rowerzyści jadący ulicami Dzierżoniowa

Mimo niekorzystnej pogody 5 maja już przed godziną 8.00 na dzierżoniowskim rynku zaczęli pojawiać się pierwsi uczestnicy TRAKT-u, aby zapisać się na jedną z wybranych tras. W tym roku na trasy piesze i rowerowe największej imprezy turystyczno-rekreacyjnej w Dzierżoniowie zgłosiło się 1316 osób.

TRAKT, jako idealna propozycja dla osób lubiących poznawać w aktywny sposób okoliczne tereny, tradycyjnie przyciągnął przedstawicieli różnych środowisk: członków Polskiego Związku Niewidomych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, a także naszych sąsiadów z Czech z miasta partnerskiego Lanškroun.

Nowością w tym roku były trasy prowadzące do konkretnych atrakcji turystycznych, które można było zwiedzić. Uczestnicy mogli wybrać jedną z trzech tras pieszych (Szlakiem Dzierżoniowskich Zabytków, Nordic Walking, Sowiogórska) lub jedną z ośmiu tras rowerowych (Rodzinna, Pałacowa, Sielska, Krzyżowa, Ślężańska, Sowiogórska, Arboretum Wojsławice, Trzech Przełęczy Sowiogórskich). Wszystkie swój początek miały na dzierżoniowskim rynku.

Podczas zapisów uczestnicy otrzymywali pamiątkowe koszulki, przypinki, słodki poczęstunek na drogę, bon żywnościowy do zrealizowania na mecie, a także brali udział w losowaniu atrakcyjnych nagród. Nagrodą główną był rower turystyczny ufundowany przez sklep sportowy K2.

Najwięcej osób (293) wybrało się w tym roku na Trasę Rodzinną (293 osoby). Dużą popularnością cieszyły się także Trasa Pałacowa (285 osób) oraz trasa „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” (285 osób).
Po pokonaniu wybranego dystansu uczestnicy TRAKT-u spotkali się na terenie Targowiska Miejskiego, gdzie na każdego czekał ciepły posiłek i koncerty.

Liczba uczestników na poszczególnych trasach TRAKT-u:
Trasy rowerowe:

 • „Rodzinna” – 293 osoby
 • „Pałacowa” – 285 osób
 • „Sielska” – 157 osób
 • „Krzyżowa” – 66 osób
 • „Ślężańska” – 66 osób
 • „Arboretum Wojsławice” – 27 osób
 • „Sowiogórska” – 4 osoby
 • „Trzech Przełęczy Sowiogórskich” – 17 osób


Trasy piesze:

 • „Szlakiem Zabytków Dzierżoniowskich” – 285 osób
 • „Nordic Walking” – 52 osoby
 • „Sowiogórska” – 64 osoby
Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
3
6
11
13
15
20
21
24
25
26
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroCloudy3°C