Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Zapraszamy na sesję Rady Miejskiej Dzierżoniowa

15-06-2020
Uchwały umożliwiające miastu pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom, przekształcenie przedszkola w placówkę publiczną i wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa, to najważniejsze punkty czerwcowej sesji. Obrady będzie można śledzić na żywo przez internet, ale radni spotkają się 22 czerwca w Sali Rycerskiej Ratusza. Początek sesji o godzinie 12.00.

Uchwały umożliwiające miastu pomoc dzierżoniowskim przedsiębiorcom, przekształcenie przedszkola w placówkę publiczną i wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa, to najważniejsze punkty czerwcowej sesji. Obrady będzie można śledzić na żywo przez internet, ale radni spotkają się 22 czerwca w Sali Rycerskiej Ratusza. Początek sesji o godzinie 12.00.

Porządek obrad:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Wręczenie Medalu za Zasługi dla Dzierżoniowa Panu Markowi Piorunowi.
 3. Przedstawienie porządku obrad.
 4. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa (25 maja 2020 r.).
 5. Przyjęcie Oświadczenia Rady Miejskiej Dzierżoniowa w sprawie nadania nazwy Alei w Parku Sybiraków.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg gminnych na terenie Dzierżoniowa – projekt nr 172.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie dodatkowego oznaczenia identyfikującego taksówkę osobową na terenie Gminy Miejskiej Dzierżoniów - projekt nr 173.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy publicznej, stanowiącej regionalną pomoc inwestycyjną w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości - projekt nr 174.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie uchylenia uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach pomocy de minimis - projekt nr 175.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości - projekt nr 176.
 11. Podjęcie uchwały  w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku z budową lub przebudową ogólnodostępnych parkingów - projekt nr 177.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku z trwałą likwidacją barier architektonicznych dla osób z niepełnoprawnościami - projekt nr 178.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia przedsiębiorstwom pomocy de minimis w formie zwolnienia z podatku od nieruchomości w związku ze zmianą sposobu ogrzewania - projekt nr 179.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za pobyt i maksymalnej opłaty za wyżywienie w Żłobku Miejskim Nr 1 w Dzierżoniowie - projekt nr 180.
 15. Podjęcie uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostek paliwa w Gminie Miejskiej Dzierżoniów na rok szkolny 2020/2021 - projekt nr 181.
 16. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Miejską Dzierżoniów – projekt nr 182.
 17. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom zatrudnionym w szkołach podstawowych, przedszkolach dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Dzierżoniów, dodatków: za wysługę lat, motywacyjnego, funkcyjnego, za warunki pracy oraz nagród za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej – projekt nr 183.
 18. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Przedszkola Publicznego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałem Specjalnym w Dzierżoniowie – projekt nr 184.
 19. Podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Dzierżoniowie i nadania mu Statutu – projekt nr 185.
 20. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany Budżetu Miasta na 2020 rok - projekt nr 186.
 21. Podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy miejskiej Dzierżoniów – projekt nr 187.
 22. Sprawozdanie z realizacji Programu Ochrony Środowiska za 2019 r.
 23. Sprawozdanie Burmistrza z działalności w okresie międzysesyjnym.
 24. Interpelacje i zapytania radnych oraz informacja przewodniczącego rady o zgłoszonych interpelacjach, zapytaniach i wnioskach oraz udzielonych odpowiedziach, w tym o braku odpowiedzi terminowych.
 25. Wolne wnioski i informacje.
 26. Zamknięcie sesji.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C