Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wypoczęci wrócili z Serocka

09-07-2019

Tydzień wypoczynku w naszym mieście partnerskim- Serocku - mają za sobą koloniści z Dzierżoniowa. Grupa uczniów dzierżoniowskich szkół od 1 do 7 lipca spędzała czas nad Zalewem Zegrzyńskim, zwiedzała Warszawę i okolice.

W tegorocznym programie wakacyjnych kolonii było nie tylko plażowanie, ale także wiele interesujących wycieczek. 40 kolonistów pod opieką czterech opiekunek odwiedziło m.in. warszawskie Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego czy ogród zoologiczny. Dzierżoniowianie spotkali się z burmistrzem Serocka, popływali na basenie, jeździli konno, pływali gondolami – słowem aktywnie i miło spędzali wakacyjny czas.

Kolonie w Ośrodku Wypoczynku Letniego w Jadwisinie to stały element współpracy Dzierżoniowa z Serockiem, którego młodzi obywatele odwiedzają nas w zimie, by pojeździć na nartach.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
18
19
21
26
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy16°C

JutroPartly cloudy18°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne