Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Wrześniowa sesja Rady Miejskiej Dzierżoniowa

24-09-2019
Jarosław Kresa - do niedawna radny Rady Miejskiej Dzierżoniowa, dziś Wicewojewoda Dolnośląski

Obrady rozpocznie wręczenie gratulacji Jarosławowi Kresie, który został powołany na funkcję Wicewojewody Dolnośląskiego.

W uroczystej części sesji radni złożą także podziękowania Bożenie Strzelczyk, która po pełnieniu funkcji dyrektora byłej Szkoły Podstawowej nr 6 i wicedyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 przechodzi na emeryturę.

Gościem obrad po raz kolejny będzie Paweł Juraszek, siódmy zawodnik Mistrzostw Świata w pływaniu, rozegranych w Korei Południowej. Gratulacje za ten niesamowity wynik odbierze też trener Pawła - Andrzej Wojtal.

Radni podziękują także Danucie Stasiak, pełniącej przez lata funkcję kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Dzierżoniowie, w związku z zakończeniem pracy i przejściem na emeryturę.

Gratulacje i nagrody odbiorą natomiast uczniowie biorący udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”.

Program wrześniowych obrad:

 • podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej na terenie Dzierżoniowa - projekt nr 91.
 • podjęcie uchwały w sprawie nadania nazwy skwerowi na terenie Dzierżoniowa – projekt nr 92.
 • podjęcie uchwały w sprawie aktualizacji obszaru, wielkości i granic Aglomeracji Dzierżoniów – projekt nr 93.
 • podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie Gminy Miejskiej Dzierżoniów od realizacji projektu partnerskiego pn. „Wzrost jakości usług administracyjnych w Dzierżoniowie, Kluczborku, Kędzierzynie-Koźlu, Namysłowie i Prudniku" w ramach działania 2.18 Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 konkurs nr POWR.02.18.00-IP.01-00-001/18 – projekt nr 94.
 • podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Województwa Dolnośląskiego – projekt nr 95.
 • podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany Budżetu Miasta na 2019 rok - projekt nr 96.
 • podjęcie uchwały w sprawie dokonania zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Dzierżoniów - projekt nr 97.
 • podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia w sprawie współdziałania z Gminą Pieszyce wcelu przebudowy ul. Jana Kilińskiego w Dzierżoniowie iul. Tadeusza Kościuszki w Pieszycach – drogi wojewódzkiej nr 383 – na odcinku od torów kolejowych w Dzierżoniowie do ronda w Pieszycach – projekt nr 98.
 • przedstawienie opinii Zespołu ds. wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Świdnicy i do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie oraz do Sądu Rejonowego w Ząbkowicach Śl. (do orzekania w sprawach prawa pracy z obszaru właściwości Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie) przez Agnieszkę Denysiak przewodniczącą zespołu.
 • podjęcie uchwały w sprawie zgłoszenia kandydata na ławnika, które pozostawia się bez dalszego biegu – projekt nr 99.
 • podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Rejonowego w Dzierżoniowie na kadencję w latach 2020-2023 - projekt nr 100.
 • podjęcie uchwały w sprawie wyboru ławników do Sądu Okręgowego w Świdnicy na kadencję w latach 2020-2023– projekt nr 101.

Sesja rozpocznie sie 30 września, o godz. 12.00 w Sali Rycerskiej Ratusza.

Transmisja z obrad i nagrania z poprzednich sesji

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy3°C

JutroClear sky3°C