Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

WielkaMoc Tradycji tuż, tuż

09-03-2020

Lubisz Wielkanoc, pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus i zbijanie jajek? Jeśli lubisz nasze polskie tradycje, na tej imprezie nie może Cię zabraknąć! Mazurki i inne pyszności będą królowały na świątecznych stołach. Będzie kolorowo, wesoło i pysznie! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w niedzielę 29 marca.

WielkaMoc Tradycji to impreza, która jest nowa, ale związana z tradycjami. W sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć najładniej udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne. W tym roku tematem przewodnim będzie mazurek. Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Oficjalnie impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00.

W salach plastycznych już od godz. 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych i kwiatów z bibuły. Przed DOK-iem stanie Wielkanocny Jarmark, gdzie czekać będzie pyszne swojskie jadło od lokalnych wystawców.

Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewać będą lokalne chóry i zespoły, sprawdzimy też, czyje jajko okaże się najtwardsze. Konkurs zbijania jaj o tytuł Wielkanocnego Mocarza na pewno dostarczy wielu pozytywnych emocji. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Organizatorami wydarzenia są miasto Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów, powiat Dzierżoniowski, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.

Szczegółowy harmonogram:

10.00-14.00 - warsztaty wielkanocne: pisanek, palm, kwiatów z bibuły i kartek świątecznych
11.30 - otwarcie sal wystawienniczych
12.00 - oficjalne otwarcie
    program artystyczny
    rozstrzygnięcie konkursu plam (regulamin konkursu znajdziesz niżej)
    prezentacja stołów
    bitwa mocarzy
od godz. 12.00 w Jazz Cafe będzie można kupić żurek wielkanocny
od godz. 15.00 - sprzedaż potraw ze stołów
17.00 - zakończenie imprezy

Konkurs palm wielkanocnych - regulamin

Karta zgłoszenia - handel

Karta zgłoszenia - rękodzieło

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy10°C

JutroClear sky10°C