Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

WielkaMoc Tradycji tuż, tuż

09-03-2020

Lubisz Wielkanoc, pisanki, palmy, potrawy wielkanocne, śmigus-dyngus i zbijanie jajek? Jeśli lubisz nasze polskie tradycje, na tej imprezie nie może Cię zabraknąć! Mazurki i inne pyszności będą królowały na świątecznych stołach. Będzie kolorowo, wesoło i pysznie! Zapraszamy na WielkąMoc Tradycji w niedzielę 29 marca.

WielkaMoc Tradycji to impreza, która jest nowa, ale związana z tradycjami. W sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury będzie można obejrzeć najładniej udekorowane świąteczne stoły, a na nich potrawy wielkanocne. W tym roku tematem przewodnim będzie mazurek. Prezentować się będą koła gospodyń wiejskich oraz organizacje pozarządowe. Oficjalnie impreza rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do godz. 17.00.

W salach plastycznych już od godz. 10.00 będzie można wziąć udział w warsztatach pisankarskich oraz tworzenia kartek wielkanocnych i kwiatów z bibuły. Przed DOK-iem stanie Wielkanocny Jarmark, gdzie czekać będzie pyszne swojskie jadło od lokalnych wystawców.

Przez cały dzień na scenie w sali koncertowej śpiewać będą lokalne chóry i zespoły, sprawdzimy też, czyje jajko okaże się najtwardsze. Konkurs zbijania jaj o tytuł Wielkanocnego Mocarza na pewno dostarczy wielu pozytywnych emocji. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną.

Organizatorami wydarzenia są miasto Dzierżoniów, gmina Dzierżoniów, powiat Dzierżoniowski, Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów.

Szczegółowy harmonogram:

10.00-14.00 - warsztaty wielkanocne: pisanek, palm, kwiatów z bibuły i kartek świątecznych
11.30 - otwarcie sal wystawienniczych
12.00 - oficjalne otwarcie
    program artystyczny
    rozstrzygnięcie konkursu plam (regulamin konkursu znajdziesz niżej)
    prezentacja stołów
    bitwa mocarzy
od godz. 12.00 w Jazz Cafe będzie można kupić żurek wielkanocny
od godz. 15.00 - sprzedaż potraw ze stołów
17.00 - zakończenie imprezy

Konkurs palm wielkanocnych - regulamin

Karta zgłoszenia - handel

Karta zgłoszenia - rękodzieło

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain15°C

JutroClear sky18°C