Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Weekend z Krzysztofem Piątkiem

12-03-2019
Krzysztof Piątek zaprosił do Mediolanu prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów Sylwię Ganowicz-Kotus oraz byłego zawodnika MZKS Lechii, trenera bramkarzy i niezwykle cenionego i szanowanego w środowisku piłkarskim Jacka Kubasiewicza. Była okazja do rozmów, wspomnień i piłkarskich emocji podczas meczu AC Milanu z Sassuolo.

Krzysztof Piątek zaprosił do Mediolanu prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów Sylwię Ganowicz-Kotus oraz byłego zawodnika MZKS Lechii, trenera bramkarzy i niezwykle cenionego i szanowanego w środowisku piłkarskim Jacka Kubasiewicza. Była okazja do rozmów, wspomnień i piłkarskich emocji podczas meczu AC Milanu z Sassuolo.

Były zawodnik UKS Lechii Dzierżoniów spotkał się z dzierżoniowianami w dniach 28 lutego-marca.

- Zaproszenie dotarło do mnie przez Jacka Kubasiewicza, zdecydowałam się od razu, nie było czasu na zastanowienie – opowiada Sylwia Ganowicz-Kotus. - Miasto przepiękne, fajna atmosfera, Krzysiek jest tam uwielbiany i rozpoznawalny. Rozmawialiśmy o początkach jego piłkarskiej kariery, o kluczowym przejściu do Zagłębia. Dużym przeżyciem była możliwość obejrzenia meczu AC Milanu z Sassuolo, choć mecz nie należał do najciekawszych. - Było widać zmęczenie zawodników AC Milanu, ale dla nas najważniejszy był Krzysiek i jego postawa na boisku.

Nazajutrz we włoskiej gazecie La Gazzetta Sportiva gra Krzyśka została oceniona pozytywnie, Włosi ubolewali, że Piątek nie strzelił bramki, ale zaznaczali dobrą, odpowiedzialną i zdecydowaną grę, dzięki której drużyna przeciwna została osłabiona o jednego zawodnika. Mediolańczycy doceniają waleczność Krzyśka, krótko mówiąc jest ON w Mediolanie uwielbiany – relacjonuje prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów. - Ale Krzysztof podchodzi do sławy bardzo rozsądnie, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Jest zmotywowany do pracy i osiągania dalszych sukcesów, a cała trójkolorowa rodzina trzyma za niego kciuki.

Krzysztof Piątek serdecznie pozdrowił wszystkich zawodników i zawodniczki, kadrę trenerską i członków klubu. A prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów przywiozła dla nich zdjęcia z autografem naszego zawodnika AC Milanu. Będzie je można wygrać w konkursie, który klub ogłosi niebawem.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy21°C

JutroRain16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne