Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Weekend z Krzysztofem Piątkiem

12-03-2019
Krzysztof Piątek zaprosił do Mediolanu prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów Sylwię Ganowicz-Kotus oraz byłego zawodnika MZKS Lechii, trenera bramkarzy i niezwykle cenionego i szanowanego w środowisku piłkarskim Jacka Kubasiewicza. Była okazja do rozmów, wspomnień i piłkarskich emocji podczas meczu AC Milanu z Sassuolo.

Krzysztof Piątek zaprosił do Mediolanu prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów Sylwię Ganowicz-Kotus oraz byłego zawodnika MZKS Lechii, trenera bramkarzy i niezwykle cenionego i szanowanego w środowisku piłkarskim Jacka Kubasiewicza. Była okazja do rozmów, wspomnień i piłkarskich emocji podczas meczu AC Milanu z Sassuolo.

Były zawodnik UKS Lechii Dzierżoniów spotkał się z dzierżoniowianami w dniach 28 lutego-marca.

- Zaproszenie dotarło do mnie przez Jacka Kubasiewicza, zdecydowałam się od razu, nie było czasu na zastanowienie – opowiada Sylwia Ganowicz-Kotus. - Miasto przepiękne, fajna atmosfera, Krzysiek jest tam uwielbiany i rozpoznawalny. Rozmawialiśmy o początkach jego piłkarskiej kariery, o kluczowym przejściu do Zagłębia. Dużym przeżyciem była możliwość obejrzenia meczu AC Milanu z Sassuolo, choć mecz nie należał do najciekawszych. - Było widać zmęczenie zawodników AC Milanu, ale dla nas najważniejszy był Krzysiek i jego postawa na boisku.

Nazajutrz we włoskiej gazecie La Gazzetta Sportiva gra Krzyśka została oceniona pozytywnie, Włosi ubolewali, że Piątek nie strzelił bramki, ale zaznaczali dobrą, odpowiedzialną i zdecydowaną grę, dzięki której drużyna przeciwna została osłabiona o jednego zawodnika. Mediolańczycy doceniają waleczność Krzyśka, krótko mówiąc jest ON w Mediolanie uwielbiany – relacjonuje prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów. - Ale Krzysztof podchodzi do sławy bardzo rozsądnie, woda sodowa nie uderzyła mu do głowy. Jest zmotywowany do pracy i osiągania dalszych sukcesów, a cała trójkolorowa rodzina trzyma za niego kciuki.

Krzysztof Piątek serdecznie pozdrowił wszystkich zawodników i zawodniczki, kadrę trenerską i członków klubu. A prezes UKS „Lechia” Dzierżoniów przywiozła dla nich zdjęcia z autografem naszego zawodnika AC Milanu. Będzie je można wygrać w konkursie, który klub ogłosi niebawem.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy5°C

JutroCloudy7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne