Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Uszyte, wydziergane, napisane...

06-06-2019
Nie dopuszcza myśli, że czegoś się nie da zrobić. - Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy potrafisz – mówi. Szyje, szydełkuje, haftuje, strzyże (nawet siebie), uprawia ogród i pisze wiersze. Choć nie tylko. Na wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy próbki twórczości Krystyny Patrzykąt.

Nie dopuszcza myśli, że czegoś się nie da zrobić. - Jak nie spróbujesz, to się nie dowiesz, czy potrafisz – mówi. Szyje, szydełkuje, haftuje, strzyże (nawet siebie), uprawia ogród i pisze wiersze. Choć nie tylko. Na wystawie w Oknie Artystycznym prezentujemy próbki twórczości Krystyny Patrzykąt.

Mieszka w Dzierżoniowie od 20. roku życia. Obecnie jest na emeryturze, ale nie ma czasu na nudę. Nawet oglądając telewizję ma zajęte robótką ręce, korzystając z daru podzielnej uwagi. Ciekawa fabuła filmu nie wpływa na to, że pomyli ścieg czy źle policzy oczka robiąc na drutach. Spod jej palców wychodzą szydełkowe bluzeczki, kamizelki i piękne serwety. Szyje ubrania dla siebie i dla rodziny, także stroje ludowe czy przebrania dla dzieci na karnawał, a nawet zabawki. Lubi też wyszywać. Korzysta czasem z gotowych wzorów, ale haftując sięga częściej po te tradycyjne, których niegdyś nauczyła się od mamy.

Nie stroni też od szeroko pojętego rękodzieła, brała nawet udział w jego przeglądach w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Skąd czerpie inspirację? Czasem od razu widzi, co można zrobić z danego kawałka materiału, czasem inspiracją są podróże i wzory podpatrzone w różnych zakątkach świata.

Krystyna Patrzykąt nie należy do żadnej sekcji czy koła artystycznego, jest samoukiem. Lubi jednak podejmować wyzwania i próbować nowych rzeczy. Wykorzystuje swoje umiejętności nie tylko w rękodziele, ale i literaturze – na koncie ma dwa tomiki poezji i dwie książki pisane prozą.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne