Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Tropem Wilczym – bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

05-02-2020
Ne ma znaczenia wiek, kondycja, czy czas pokonania trasy. Ten bieg jest wyjątkowy i przypomina o naszej historii.

Ne ma znaczenia wiek, kondycja, czy czas pokonania trasy. Ten bieg jest wyjątkowy i przypomina o naszej historii.

W tym roku „Tropem Wilczym” pobiegniemy 1 marca (niedziela). Start i meta usytuowane będą na dzierżoniowskim Rynku. Licząca prawie dwa kilometry trasa będzie wiodła ulicą Klasztorną, Garncarską, Przedmieście, Krasickiego (do „Ronda przy Synagodze”), plantami wzdłuż murów obronnych (przecinając Kościelną, Ząbkowicką i Miodową) i Bohaterów Getta.
 
Osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za zgodą rodzica lub opiekuna dostarczoną do biura zawodów.

Udział w Biegu jest bezpłatny, pierwszych 160 zapisanych uczestników otrzyma pakiety startowe zawierające koszulkę oraz materiały promocyjne. Regulamin oraz mapka z trasą biegu na stronie www.hotelosir.pl

Program zawodów:

 • godz. 10.30 – 11.45 – zapisy w Biurze Biegu w Rynku;
 • godz. 12.00 – Start;
 • godz. 12.20 zakończenie Biegu – na mecie dla każdego gorący posiłek.Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky20°C

JutroPartly cloudy16°C