Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

TOZD zaspakaja ciekawość świata

04-03-2019
Warsztaty taneczne, wykłady dotyczące sztuki, spacery, koncerty… Co wybierzesz w marcu? Sprawdź ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej.

Warsztaty taneczne, wykłady dotyczące sztuki, spacery, koncerty… Co wybierzesz w marcu? Sprawdź ofertę Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej.

7 marca na godzinę 16.00 TOZD zaprasza do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Dzierżoniowie (Rynek 2) na wykład Janiny Weretki-Piechowiak „Świat jako absurd według Sławomira Mrożka”. Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Świat sztuki”, podobnie jak wyjście na koncert Grupy MoCarta w Kinoteatrze „Zbyszek” 19 marca.

11 i 25 marca o godz.16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury odbędą się warsztaty taneczne salsy w ramach projektu „Bądźmy aktywni”, a 14 marca o tej samej godzinie – wykład „Co to jest postmodernizm?” wygłosi Patrycja Mazurek. Będzie to spotkanie w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata” dofinansowanego przez miasto. W jego ramach 17 marca TOZD wyjeżdża też do Opery Wrocławskiej na spektakl „Carmen”, a 28 marca o godz. 16.00 ponownie spotyka się w DOK-u na wykładzie Karoli Koteckiej-Koby „Zaufanie – kredyt, który się opłaca”.

Jeśli chcesz się natomiast dowiedzieć czegoś o filmoterapii, przyjdź do DOK-u na wykład Adrianny Michno 21 marca o godz. 16.00.
Dwa dni później, 23 marca, TOZD będzie szukał wiosny w Dzierżoniowie w ramach projektu „Bądźmy aktywni” dofinansowanego przez powiat dzierżoniowski. Spacer po mieście, podczas którego będzie można poznać miejsca przyjazne dla seniora, poprowadzi Magda Sośnicka. Warto zabrać aparat fotograficzny i wygodne buty.

26 marca o godz. 16.00 zapraszamy zaś do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład „Jeźdźcy błękitni, błędni i dzicy - ekspresjonizm w Europie”, który wygłosi Agata Iżykowska z Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu, a 27 marca o tej samej godzinie - do Muzeum Miejskiego na wykład Marii Tyws „Malarz bardzo polski – Józef Chełmoński”.

Szczegóły na stronie:  www.tozd.dzierzoniow.pl oraz na spotkaniach TOZD.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy21°C

JutroRain16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne