Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

TOZD w majowym nastroju

08-05-2019
Spotkania, wykłady, wyjazdy, warsztaty… Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej w maju nie próżnuje. Będą rozmowy o sztuce, świecie, ekologii i kosmosie. Znajdź propozycję dla siebie.

Spotkania, wykłady, wyjazdy, warsztaty… Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej w maju nie próżnuje. Będą rozmowy o sztuce, świecie, ekologii i kosmosie. Znajdź propozycję dla siebie.

9 maja zaprasza na godz. 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład Jolanty Manieckiej „Bohumil Hrabal wlecze się do nieba. O pisarzu, któremu się nie chciało”. Spotkanie jest realizacją projektu „Świat sztuki” dofinansowanego przez powiat dzierżoniowski. Kolejne działanie z tego cyklu zaplanowano na 11 maja na godz. 8.00 – jest to wyjazd do Wrocławia. W programie spacer z miejskim przewodnikiem po Dzielnicy Czterech Wyznań i po kolorowych podwórkach Nadodrza. Szczegóły na spotkaniach TOZD.

16 maja o na godz. 16.00 w sali konferencyjnej DOK-u będzie zaś można wysłuchać wykładu prof. Andrzeja Pigulskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Cel: Ziemia. O zderzeniach planetoid z Ziemią”. To spotkanie zostało dofinansowane przez miasto Dzierżoniów w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”.

Kolejnym z tego cyklu jest wykład dotyczący „Land artu” Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Będzie go można wysłuchać 23 maja o na godz. 16.00 w DOK-u.
W maju nie zabraknie też propozycji wyjazdowych. 18 maja o godzinie 5.00 planowany jest wyjazd z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie na dwudniowe zwiedzanie Torunia i Bydgoszczy, a 21 maja wyjazd o godzinie 8.15 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 do Lutomierza na warsztaty serowarskie.

24 maja TOZD wyjeżdża na koncert symfoniczny do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w ramach projektu „Świat sztuki”. Zbiórka na parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 17.30. Na spacer po Piławie Górnej i wizytę w jednym z zakładów obróbki kamienia TOZD zaprasza dzień później - 25 maja. Dojazd linią nr 35, z os. Błękitnego odjazd o godz. 8.30. Prosimy ubrać wygodne buty. Spacer jest częścią projektu „Ja i ekologia”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu dzierżoniowskiego. Podobnie jak wyjazd 31 maja do Teatru Komedia we Wrocławiu na spektakl „Edukacja Rity”. Autobus wyjeżdża z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 17.00. Szczegóły dotyczące wyjazdów na spotkaniach TOZD.

Ale na tym majowe propozycje Towarzystwa się nie kończą. 29 maja w Muzeum Miejskim o godz. 16.00 będzie można wysłuchać prelekcji Marii Tyws pt. „Zofia Stryjeńska zwana księżniczką sztuki polskiej” (projekt  „Świat sztuki”), a 30 maja w DOK-u o tej samej porze - „Porad prawnych dla seniorów” udzielanych przez Kazimiera Lenkiewicz (projekt „Ciekawi siebie i świata”).

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroRain showers19°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne