Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

TOZD w majowym nastroju

08-05-2019
Spotkania, wykłady, wyjazdy, warsztaty… Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej w maju nie próżnuje. Będą rozmowy o sztuce, świecie, ekologii i kosmosie. Znajdź propozycję dla siebie.

Spotkania, wykłady, wyjazdy, warsztaty… Towarzystwo Oświatowe Ziemi Dzierżoniowskiej w maju nie próżnuje. Będą rozmowy o sztuce, świecie, ekologii i kosmosie. Znajdź propozycję dla siebie.

9 maja zaprasza na godz. 16.00 do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na wykład Jolanty Manieckiej „Bohumil Hrabal wlecze się do nieba. O pisarzu, któremu się nie chciało”. Spotkanie jest realizacją projektu „Świat sztuki” dofinansowanego przez powiat dzierżoniowski. Kolejne działanie z tego cyklu zaplanowano na 11 maja na godz. 8.00 – jest to wyjazd do Wrocławia. W programie spacer z miejskim przewodnikiem po Dzielnicy Czterech Wyznań i po kolorowych podwórkach Nadodrza. Szczegóły na spotkaniach TOZD.

16 maja o na godz. 16.00 w sali konferencyjnej DOK-u będzie zaś można wysłuchać wykładu prof. Andrzeja Pigulskiego z Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Cel: Ziemia. O zderzeniach planetoid z Ziemią”. To spotkanie zostało dofinansowane przez miasto Dzierżoniów w ramach projektu „Ciekawi siebie i świata”.

Kolejnym z tego cyklu jest wykład dotyczący „Land artu” Patrycji Mazurek z Muzeum Architektury we Wrocławiu. Będzie go można wysłuchać 23 maja o na godz. 16.00 w DOK-u.
W maju nie zabraknie też propozycji wyjazdowych. 18 maja o godzinie 5.00 planowany jest wyjazd z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 w Dzierżoniowie na dwudniowe zwiedzanie Torunia i Bydgoszczy, a 21 maja wyjazd o godzinie 8.15 z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 do Lutomierza na warsztaty serowarskie.

24 maja TOZD wyjeżdża na koncert symfoniczny do Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu w ramach projektu „Świat sztuki”. Zbiórka na parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 17.30. Na spacer po Piławie Górnej i wizytę w jednym z zakładów obróbki kamienia TOZD zaprasza dzień później - 25 maja. Dojazd linią nr 35, z os. Błękitnego odjazd o godz. 8.30. Prosimy ubrać wygodne buty. Spacer jest częścią projektu „Ja i ekologia”, który uzyskał dofinansowanie z powiatu dzierżoniowskiego. Podobnie jak wyjazd 31 maja do Teatru Komedia we Wrocławiu na spektakl „Edukacja Rity”. Autobus wyjeżdża z parkingu przy ul. Świdnickiej 38 o godzinie 17.00. Szczegóły dotyczące wyjazdów na spotkaniach TOZD.

Ale na tym majowe propozycje Towarzystwa się nie kończą. 29 maja w Muzeum Miejskim o godz. 16.00 będzie można wysłuchać prelekcji Marii Tyws pt. „Zofia Stryjeńska zwana księżniczką sztuki polskiej” (projekt  „Świat sztuki”), a 30 maja w DOK-u o tej samej porze - „Porad prawnych dla seniorów” udzielanych przez Kazimiera Lenkiewicz (projekt „Ciekawi siebie i świata”).

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky18°C

JutroLight rain20°C