Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Styczniowa porcja wiedzy od TODZ

18-12-2019

O kobiecym obliczu malarstwa, Rosji i Białorusi, historii szopek krakowskich, miłości w literaturze pięknej oraz dbaniu o wzrok będzie można posłuchać i porozmawiać na styczniowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Sprawdź, gdzie i kiedy. Nie zabraknie też oczywiscie propozycji wyjazdowych.

4 stycznia o godzinie 16.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 TOZD zabierze chętnych do Filharmonii Sudeckiej na koncert symfoniczny „Wiedeńskie arie, pieśni i piosenki”. 7 stycznia o godzinie 16.00 zaprasza zaś do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na spotkanie w ramach Klubu Podróżnika „Rosja na bogato!” Poprowadzi je Maria Tyws.

9 stycznia o godz. 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (II piętro) będzie można wysłuchać wykładu Iwona Gołaj „W przedsionku sławy. Historia malarstwa według kobiet”, a 10 stycznia w Centrum Seniora (ul. Świdnicka 35) o tej samej porze w medialną podróż po Białorusi i Grodnie zabierze zgromadzonych Andrzej Waszkiewicz.

16 stycznia na godz. 16.00 TOZD zaprasza ponownie do DOK-u na spotkanie z optyczką Marią Kwiatkowską, która udzieli porad „Jak dbać o wzrok”. Na 22 stycznia na godzinę 16.00 zaplanowano zaś w Muzeum Miejskim lekcję muzealną „O historii szopek Krakowskich”, którą poprowadzi Danuta Szeliga.

23 stycznia o stałej porze w DOK-u wykład „Zdrada to niesłychana, czyli o zawiłych ścieżkach miłości w literaturze pięknej” wygłosi Janina Weretka-Piechowiak. Kolejnego wykładu - „Od Ruryka do Putina” Antoniego Krzysztofa Kraińskiego – będzie można wysłuchać w DOK-u 30 stycznia o 16.00.

28 stycznia o godzinie 8.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 TOZD wyjedzie do Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł na wystawę „Willmann. Opus magnum”.

Na wszystkie wykłady wstęp wolny, na wyjazdy wcześniejsze zapisy. Szczegóły na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C