Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Styczniowa porcja wiedzy od TODZ

18-12-2019

O kobiecym obliczu malarstwa, Rosji i Białorusi, historii szopek krakowskich, miłości w literaturze pięknej oraz dbaniu o wzrok będzie można posłuchać i porozmawiać na styczniowych spotkaniach Towarzystwa Oświatowego Ziemi Dzierżoniowskiej. Sprawdź, gdzie i kiedy. Nie zabraknie też oczywiscie propozycji wyjazdowych.

4 stycznia o godzinie 16.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 TOZD zabierze chętnych do Filharmonii Sudeckiej na koncert symfoniczny „Wiedeńskie arie, pieśni i piosenki”. 7 stycznia o godzinie 16.00 zaprasza zaś do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Rynku na spotkanie w ramach Klubu Podróżnika „Rosja na bogato!” Poprowadzi je Maria Tyws.

9 stycznia o godz. 16.00 w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury (II piętro) będzie można wysłuchać wykładu Iwona Gołaj „W przedsionku sławy. Historia malarstwa według kobiet”, a 10 stycznia w Centrum Seniora (ul. Świdnicka 35) o tej samej porze w medialną podróż po Białorusi i Grodnie zabierze zgromadzonych Andrzej Waszkiewicz.

16 stycznia na godz. 16.00 TOZD zaprasza ponownie do DOK-u na spotkanie z optyczką Marią Kwiatkowską, która udzieli porad „Jak dbać o wzrok”. Na 22 stycznia na godzinę 16.00 zaplanowano zaś w Muzeum Miejskim lekcję muzealną „O historii szopek Krakowskich”, którą poprowadzi Danuta Szeliga.

23 stycznia o stałej porze w DOK-u wykład „Zdrada to niesłychana, czyli o zawiłych ścieżkach miłości w literaturze pięknej” wygłosi Janina Weretka-Piechowiak. Kolejnego wykładu - „Od Ruryka do Putina” Antoniego Krzysztofa Kraińskiego – będzie można wysłuchać w DOK-u 30 stycznia o 16.00.

28 stycznia o godzinie 8.30 z parkingu przy ulicy Świdnickiej 38 TOZD wyjedzie do Muzeum Sztuki Współczesnej w Pawilonie Czterech Kopuł na wystawę „Willmann. Opus magnum”.

Na wszystkie wykłady wstęp wolny, na wyjazdy wcześniejsze zapisy. Szczegóły na stronie www.tozd.dzierzoniow.pl

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair20°C

JutroPartly cloudy16°C