Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Strajk nauczycieli – ważne informacje

03-04-2019
Pusty szkolny korytarz

Wszystkie dzierżoniowskie publiczne przedszkola i szkoły zadeklarowały udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Uczniom, którzy w tym czasie przyjdą do szkoły zostanie zapewniona opieka. Co wydarzy się w Dzierżoniowie, jeśli dojdzie do ogólnopolskiego strajku?

- Nauczyciele mają prawo do tego protestu, a rolą miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniów w tym czasie. Rozumiem środowisko nauczycielskie i jego postulaty. Wyższe zarobki są niezbędne do tego, by w tym wymagającym zawodzie pracowały osoby najlepiej do tego przygotowane. Ludzie z pasją, rozumiejący misję pedagoga – mówi Dorota Pieszczuch, zastępca burmistrza Dzierżoniowa, w przeszłości wieloletni pedagog i dyrektor szkoły.

Przygotowania do zapewnienia dzieciom opieki rozpoczęto dwa tygodnie temu. W tym czasie przedszkola
i szkoły zbierały informacje o tym którzy rodzice mogą, a którzy nie mogą zapewnić dzieciom opiekę w czasie strajku. W zależności od placówki jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Związki zawodowe przeprowadziły wśród pracowników oświaty referendum, z którego wynika, że w dzierżoniowskich szkołach podstawowych i w przedszkolach publicznych w strajku będzie uczestniczyło średnio 95% nauczycieli, w jednym przypadku było to 100%.

- Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły i przedszkola, będą mięli zapewnioną opiekę zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami. W każdej placówce pomimo strajku będą pracować dyrektorzy i zastępcy dyrektorów oraz osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i kompetencje. Znacznie trudniejsza organizacyjnie i logistycznie jest kwestia przyszłotygodniowych egzaminów, ale zrobimy wszystko, aby uczniowie odczuwali to w jak najmniejszym stopniu – zapewnia zastępca burmistrza.

Rodziców uczniów i przedszkolaków prosimy, by w najbliższym czasie byli w kontakcie z dyrekcją placówek, śledzili strony internetowe szkół i przedszkoli oraz dzienniki elektroniczne. Pozwoli to na zapewnienie niezbędnej w tym czasie komunikacji.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne