Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Strajk nauczycieli – ważne informacje

03-04-2019
Pusty szkolny korytarz

Wszystkie dzierżoniowskie publiczne przedszkola i szkoły zadeklarowały udział w ogólnopolskim strajku nauczycieli. Uczniom, którzy w tym czasie przyjdą do szkoły zostanie zapewniona opieka. Co wydarzy się w Dzierżoniowie, jeśli dojdzie do ogólnopolskiego strajku?

- Nauczyciele mają prawo do tego protestu, a rolą miasta jest zapewnienie bezpieczeństwa uczniów w tym czasie. Rozumiem środowisko nauczycielskie i jego postulaty. Wyższe zarobki są niezbędne do tego, by w tym wymagającym zawodzie pracowały osoby najlepiej do tego przygotowane. Ludzie z pasją, rozumiejący misję pedagoga – mówi Dorota Pieszczuch, zastępca burmistrza Dzierżoniowa, w przeszłości wieloletni pedagog i dyrektor szkoły.

Przygotowania do zapewnienia dzieciom opieki rozpoczęto dwa tygodnie temu. W tym czasie przedszkola
i szkoły zbierały informacje o tym którzy rodzice mogą, a którzy nie mogą zapewnić dzieciom opiekę w czasie strajku. W zależności od placówki jest to od kilkunastu do kilkudziesięciu osób.

Związki zawodowe przeprowadziły wśród pracowników oświaty referendum, z którego wynika, że w dzierżoniowskich szkołach podstawowych i w przedszkolach publicznych w strajku będzie uczestniczyło średnio 95% nauczycieli, w jednym przypadku było to 100%.

- Uczniowie, którzy w czasie strajku przyjdą do szkoły i przedszkola, będą mięli zapewnioną opiekę zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami. W każdej placówce pomimo strajku będą pracować dyrektorzy i zastępcy dyrektorów oraz osoby posiadające odpowiednie wykształcenie i kompetencje. Znacznie trudniejsza organizacyjnie i logistycznie jest kwestia przyszłotygodniowych egzaminów, ale zrobimy wszystko, aby uczniowie odczuwali to w jak najmniejszym stopniu – zapewnia zastępca burmistrza.

Rodziców uczniów i przedszkolaków prosimy, by w najbliższym czasie byli w kontakcie z dyrekcją placówek, śledzili strony internetowe szkół i przedszkoli oraz dzienniki elektroniczne. Pozwoli to na zapewnienie niezbędnej w tym czasie komunikacji.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne