Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Stop depresji – kampania edukacyjna

06-02-2020
Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie kolejny raz będzie aktywnie uczestniczył w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją. W tym roku przypada on w niedzielę 23 lutego, ale większość działań przeprowadzana będzie od 24, do 28 lutego.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dzierżoniowie kolejny raz będzie aktywnie uczestniczył w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją.

W tym roku przypada on w niedzielę 23 lutego, ale większość działań przeprowadzana będzie od 24 do 28 lutego.

- Celem kampanii jest zwiększenie świadomości mieszkańców Dzierżoniowa na temat depresji oraz uświadamianie, że nie jest to chwilowy, przejściowy stan, ale wymagająca leczenia choroba. Kampania ma także pomóc osobom chorym i ich rodzinom w pokonywaniu trudności oraz zachęcić do skorzystania z pomocy lekarzy, terapeutów i grup wsparcia - mówi Agnieszka Petruk-Mika, kierownik  Środowiskowego Domu Samopomocy.

Środowiskowy Dom Samopomocy chce zaangażować w kampanię instytucje, szkoły i poradnie zdrowia działające na naszym terenie. Wydana zostanie ulotka zawierająca informacje na temat depresji oraz wskazująca instytucje i poradnie, ze wsparcia i pomocy których mogą skorzystać mieszkańcy Dzierżoniowa. Dla uczniów szkół podstawowych zorganizowany zostanie konkurs plastyczny, a dla uczniów szkół średnich - konkurs fotograficzny. W planie są również wykłady i warsztaty związanych z tematyką depresji.

Szczegóły wydarzeń związanych z Ogólnopolskim Dniem Walki z Depresją publikowane będą na stronie Środowiskowego Domu Samopomocy – www.sdsdzierzoniow.pl.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky20°C

JutroPartly cloudy16°C