Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Spotkanie z Mikołajem, zaproszenie na świąteczny jarmark

02-12-2019
Najpierw spotkanie z wyczekiwanym Świętym, a potem całe spektrum bożonarodzeniowych specjalności – od dekoracji po smakołyki. To właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy, na który Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców od 5 do 9 grudnia. Oczywiście do Rynku.

Najpierw spotkanie z wyczekiwanym Świętym, a potem całe spektrum bożonarodzeniowych specjalności – od dekoracji po smakołyki. To właśnie Jarmark Bożonarodzeniowy, na który Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza mieszkańców od 5 do 9 grudnia. Oczywiście do Rynku.

W zaaranżowanej świątecznie przestrzeni miejskiej starówki pojawią się barwne, świąteczne stoiska, na których będzie można nabyć zarówno stroiki i ozdoby choinkowe, jak i prezenty dla najbliższych. Zapraszamy na świąteczne zakupy i inspiracje. Nie zabraknie akcentów artystycznych i występów.

Pierwszym z nich będzie tradycyjnie spektakl dla dzieci 5 grudnia o godz. 17.00 pt. „Ulepimy dziś bałwana”. Dzieci spotkają się z bohaterami z Krainy Lodu.

Podczas jarmarku nie zabraknie też nastrojowych świątecznych piosenek. 5 grudnia o 18.00 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta. Koncerty świąteczne będą też 6, 7 i 8 grudnia. Wystąpi m.in. Urszula Milewska i lokalni artyści. Będą też spektakle – 7 grudnia o 16.00 „Grincz, a co z Mikołajem”, a 8 grudnia o 15.00 - „Miś Teodor w Krainie Magii”.

W ostatni dzień jarmarku obejrzymy pokazy kulinarne i konkursy kuchenne. Szczegóły na plakacie.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
25
26
27
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky18°C

18°C

JutroFair23°C