Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Sowiogórska Droga Św. Jakuba

03-10-2018
Turystyka religijna kwitnie. Także w Dzierżoniowie. 6 października przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła odsłonięta zostanie tablica informacyjna Sowiogórskiej Drogi Św. Jakuba. Grób św. Jakuba Apostoła Starszego znajduje się w Santiago de Compostela – to właśnie z nim związany jest największy ruch pielgrzymkowy Europy.

Turystyka religijna kwitnie. Także w Dzierżoniowie. 6 października przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła odsłonięta zostanie tablica informacyjna Sowiogórskiej Drogi Św. Jakuba. Grób św. Jakuba Apostoła Starszego znajduje się w Santiago de Compostela – to właśnie z nim związany jest największy ruch pielgrzymkowy Europy.

Sowiogórski odcinek trasy dla pielgrzymujących rozpoczyna się na Ślęży, prowadzi przez Dzierżoniów, Pieszyce, Bielawę, masyw Gór Sowich, Nową Rudę do Wambierzyc. Szlak wiedzie przez tereny Ślężańskiego Parku Narodowego, pasmo Gór Sowich, Górę Św. Anny i Górę Wszystkich Świętych. Po drodze pielgrzymi mijają miasta o bogatej historii i wielu zabytkach. Tam także natrafią na tablice informacyjne dotyczące Drogi Św. Jakuba.

W Dzierżoniowie przebiega ona ul. Złotą, Świdnicką, przez Rynek obok kościoła św. Jerzego, potem ul. Kościelną w dół, ul. Krasickiego, koło Synagogi, przez Most Niepodległości obok Sowiogórskiego Centrum Przesiadkowego w kierunku Pieszyc.

Tablica informacyjna o szlaku stanie w Dzierżoniowie przy kościele pw. Maryi Matki Kościoła. Jej odsłonięcie nastąpi 6 października o godz. 12.00. Słowo wstępne wygłosi ks. proboszcz Jarosław Leśniak, który wraz z burmistrzem Dariuszem Kucharskim dokona oficjalnego odsłonięcia tablicy. Potem o Camino de Santiago opowie w kościele MMK neuropsycholog Agnieszka Żelwetro - koordynatorka wolontariuszy w "polskim" schronisku na Camino de Santiago – schronisku na Monte do Gozo.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala ona sprawdzić nasze zeznanie podatkowe przygotowane przez Urząd Skarbowy i zdecydować, czy z niego skorzystać czy wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie.

  Twój e-PIT - rozliczenie podatku internetem

  Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain6°C

6°C

JutroClear sky0°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne