Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Ósmoklasiści piszą egzamin

17-06-2020
Egzaminy ósmoklasistów w SP 3

242 uczniów klas ósmych dzierżoniowskich podstawówek zasiadło 16 czerwca w szkolnych ławach do egzaminu sprawdzającego poziom ich wiedzy. Egzaminy sprawdzające wiedzę kończących szkołę podstawową potrwają do 18 czerwca.

Egzamin ósmoklasisty prowadzony jest w tym roku zgodnie z procedurami i obowiązującym reżimem sanitarnym. Pierwszego dnia uczniowie napisali egzamin z języka polskiego, drugiego i trzeciego dnia zmierzą się z matematyką oraz językiem obcym. Na rozwiązanie zadań z matematyki uczniowie mają 100 minut, a z języka obcego - 90 minut.

To pierwszy poważny sprawdzian w ich życiu. Choć nie można go nie zaliczyć, bo nie ma progu zdawalności i wystarczy do niego podejść, jest kluczowy w czasie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Wyniki poznamy do 31 lipca 2020 roku. Będą dostępne online za pośrednictwem strony Okręgowej Komisji Edukacyjnej odpowiedniej dla danego województwa.

W Dzierżoniowie egzaminy zdaje 12 uczniów SP 1, 34 uczniów SP 3, 117 – z SP 5 oraz 55 ósmoklasistów z SP 9. W Zespole Szkół Sióstr Salezjanek przystąpiło do egzaminu 19 osób, a w Niepublicznej Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka – 5 osób.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair28°C

JutroPartly cloudy27°C