Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

„Smoki Edukacji” dla najlepszych, stypendia dla tancerzy

26-06-2020

Rok szkolny 2019/2020 zakończyło dziś 2288 uczniów podstawówek, w tym 2094 uczniów szkół prowadzonych przez miasto. Choć w szkołach nie zorganizowano uroczystych apeli, najlepsi ósmoklasiści z dzierżoniowskich szkół odebrali 25 czerwca w Sali Rycerskiej Urzędu Miasta „Smoki Edukacji”. Sześciorgu uczniom Szkoły Podstawowej nr 5 wręczone zostały zaś stypendia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Statuetki „Smoków Edukacji” i stypendia burmistrza za wyniki w nauce i osiągnięcia naukowe w wysokości 600 zł  otrzymali Filip Smolak - uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Dzierżoniowie, Ada Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie oraz Karol Jaśkiewicz ze Szkoły Podstawowej nr 9 im. Mikołaja Kopernika w Dzierżoniowie.

Stypendia burmistrza Dzierżoniowa w dziedzinie twórczości artystycznej w kwocie 150 zł otrzymało zaś pięcioro uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie: Kornelia Romaniuk, Julia Lignar, Julia Opiłka, Michał Dorużyński i Wojciech Madej. Wszystkie za osiągnięcia w tańcu.

Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 w Dzierżoniowie zostały przyznane również stypendia naukowe dla 316 uczniów z celującymi i bardzo dobrymi wynikami w nauce. Stypendia dyrektora szkoły za osiągnięcia sportowe trafiły zaś do 25 uczniów kl. IV-VIII.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C