Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Siostry Martyki potwierdzają prym w kraju

15-04-2019
Zawodniczki dzierżoniowskiego klubu z trenerem

Złoty i srebrny medal przywiozły zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów z Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w dniach 12-14 kwietnia w Międzyzdrojach. W zawodach rywalizowało 200 osób z 65 klubów z Polski.

Dzierżoniów reprezentowały Sylwia Martyka, Paulina Martyka oraz Natalia Kołosz. W mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka (kat. 57 kg), która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Paulina Martyka po trzech wygranych pojedynkach niestety z powodu kontuzji nie wystąpiła w finale i zdobyła srebrny medal w kat. 65 kg. IX lokatę w kat. 62 kg wywalczyła Natalia Kołosz.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych dziewcząt. Sylwia Martyka potwierdziła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. Dzięki uzyskanym wysokim wynikom sportowym w roku 2019 powinna znaleźć się w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Jej siostra Paulina po trzech latach dominacji w kraju tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem – mówi trener Norbert Warchoł.

- Cieszę się bardzo, że po raz kolejny potwierdzamy wysokie wyniki w kraju. Nadal będziemy w mocnym treningu gdyż, w dniach 26-28 kwietnia czekają nas Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach.

Wyjazd zawodniczek na mistrzostwa współfinansowało miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne