Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Siostry Martyki potwierdzają prym w kraju

15-04-2019
Zawodniczki dzierżoniowskiego klubu z trenerem

Złoty i srebrny medal przywiozły zawodniczki MULKS Junior Dzierżoniów z Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów w zapasach w stylu wolnym, które odbyły się w dniach 12-14 kwietnia w Międzyzdrojach. W zawodach rywalizowało 200 osób z 65 klubów z Polski.

Dzierżoniów reprezentowały Sylwia Martyka, Paulina Martyka oraz Natalia Kołosz. W mistrzostwach najlepiej zaprezentowała się Sylwia Martyka (kat. 57 kg), która zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski. Paulina Martyka po trzech wygranych pojedynkach niestety z powodu kontuzji nie wystąpiła w finale i zdobyła srebrny medal w kat. 65 kg. IX lokatę w kat. 62 kg wywalczyła Natalia Kołosz.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu naszych dziewcząt. Sylwia Martyka potwierdziła, że jest jedną z najlepszych zawodniczek w Polsce. Dzięki uzyskanym wysokim wynikom sportowym w roku 2019 powinna znaleźć się w składzie Reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy. Jej siostra Paulina po trzech latach dominacji w kraju tym razem musiała zadowolić się srebrnym medalem – mówi trener Norbert Warchoł.

- Cieszę się bardzo, że po raz kolejny potwierdzamy wysokie wyniki w kraju. Nadal będziemy w mocnym treningu gdyż, w dniach 26-28 kwietnia czekają nas Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w zapasach.

Wyjazd zawodniczek na mistrzostwa współfinansowało miasto Dzierżoniów.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne