Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rusza tegoroczna edycja 300+

25-06-2020

Nabór wniosków o świadczenie w ramach programu "Dobry start", czyli na wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka, ruszy 1 lipca drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski tradycyjne, “papierowe”. Świadczenie nie przysługuje na dziecko z tytułu rozpoczęcia rocznego przygotowania przedszkolnego.

300+ przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia można składać do 30 listopada: od 1 lipca wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem bankowości elektronicznej i platformy Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną (papierową). Należy złożyć do 30 listopada. Przysługuje ono matce, ojcu, opiekunowi prawnemu lub opiekunowi faktycznemu dziecka. Ustalenie prawa do świadczenia następuje na wniosek złożony w miejscu zamieszkania rodzica.

Wnioski o świadczenie dla mieszkańców Dzierżoniowa realizowane są przez Ośrodek Pomocy Rodzinie w Dzierżoniowie, ul. Szkolna 24.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu rozpatrzenie i wypłata nastąpi do 30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach - w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku.
 
Przyznanie świadczenia "Dobry Start" nie wymaga wydania decyzji. Będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.
Informacja o przyznaniu świadczenia "Dobry Start" zostanie przesłana wnioskodawcy na wskazany przez niego adres poczty elektronicznej.

Przypominamy, że okres przyznania świadczenia wychowawczego (500+) jest wydłużony i trwa do 31 maja 2021 r. Oznacza to, że w tym roku nie trzeba składać wniosku o 500+ w celu kontynuacji wypłaty świadczenia.

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky24°C

JutroRain showers26°C