Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rusza nabór do Dzierżoniowskiej Rady Seniorów

03-04-2019
Logotyp Dzierżoniowskiej Rady Seniorów

Niebawem rozpocznie się druga kadencja rady seniorów, powołanej przez burmistrza Dzierżoniowa. Może się do niej zgłosić każdy mieszkaniec oraz przedstawiciele lokalnych organizacji senioralnych. Termin zgłoszeń upływa 12 kwietnia. Przy złożeniu zgłoszenia indywidualnego konieczne jest zebranie dziesięciu podpisów popierających kandydaturę.  

Rolą Dzierżoniowskiej Rady Seniorów jest podejmowanie działaniań integrujących środowiska osób starszych oraz wzmacnianie udziału seniorów w życiu społecznym miasta. Działalność rady jest również źródłem informacji o oczekiwaniach i potrzebach osób starszych. Rada zajmuje się m.in. zapobieganiem marginalizacji osób starszych, wspieraniem ich aktywności, profilaktyką i promocją zdrowia wśród seniorów, przełamywaniem stereotypów na temat osób starszych i starości, rozwojem form wypoczynku, dostępem do edukacji i kultury dla osób starszych oraz budowaniem autorytetu seniorów.

Dzierżoniowską Radę Seniorów powołano po raz pierwszy w czerwcu 2014 r. Efektem pracy rady pierwszej kadencji było między innymi wprowadzenie "Pudełka życia", Dzierżoniowskiej Karty Seniora, cykliczna organizacja Dzierżoniowskiego Dnia Seniora i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem program "Złota rączka".

Do końca tego roku otwarte zostanie Centrum Seniora. To robocza nazwa budynku przy ul. Świdnickiej 35, który po zakończeniu gruntownej modernizacji i rozbudowy będzie siedzibą DDPS Senior + i organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Ta inwestycja możliwa jest dzięki 7 milionom zdobytym przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska.Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne