Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rusza nabór do Dzierżoniowskiej Rady Seniorów

03-04-2019
Logotyp Dzierżoniowskiej Rady Seniorów

Niebawem rozpocznie się druga kadencja rady seniorów, powołanej przez burmistrza Dzierżoniowa. Może się do niej zgłosić każdy mieszkaniec oraz przedstawiciele lokalnych organizacji senioralnych. Termin zgłoszeń upływa 12 kwietnia. Przy złożeniu zgłoszenia indywidualnego konieczne jest zebranie dziesięciu podpisów popierających kandydaturę.  

Rolą Dzierżoniowskiej Rady Seniorów jest podejmowanie działaniań integrujących środowiska osób starszych oraz wzmacnianie udziału seniorów w życiu społecznym miasta. Działalność rady jest również źródłem informacji o oczekiwaniach i potrzebach osób starszych. Rada zajmuje się m.in. zapobieganiem marginalizacji osób starszych, wspieraniem ich aktywności, profilaktyką i promocją zdrowia wśród seniorów, przełamywaniem stereotypów na temat osób starszych i starości, rozwojem form wypoczynku, dostępem do edukacji i kultury dla osób starszych oraz budowaniem autorytetu seniorów.

Dzierżoniowską Radę Seniorów powołano po raz pierwszy w czerwcu 2014 r. Efektem pracy rady pierwszej kadencji było między innymi wprowadzenie "Pudełka życia", Dzierżoniowskiej Karty Seniora, cykliczna organizacja Dzierżoniowskiego Dnia Seniora i cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem program "Złota rączka".

Do końca tego roku otwarte zostanie Centrum Seniora. To robocza nazwa budynku przy ul. Świdnickiej 35, który po zakończeniu gruntownej modernizacji i rozbudowy będzie siedzibą DDPS Senior + i organizacji pozarządowych działających na rzecz seniorów. Ta inwestycja możliwa jest dzięki 7 milionom zdobytym przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska.Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne