Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rozwiązanie w sprawie ciepłowni

04-03-2020
W zawiązku z informacjami pojawiającymi się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, mówiącymi o tym, że na terenie dzierżoniowskiej ciepłowni ma powstać instalacja do spalania RDF-u, przekazuję Państwu, co w najbliższym czasie wydarzy się w tej sprawie.

Szanowni Państwo, właściciel ciepłowni dał mi słowo, że w najbliższych dniach wycofa wniosek związany z pomysłem budowy przy ul. Złotej instalacji RDF.

To kończy temat i pozwala mi już uspokoić i zapewnić Państwa, że taka inwestycja nie będzie realizowana. Mam nadzieję, że nie kończy to dyskusji, która prowadzona jest w tej sprawie.

Mieszkańców zainteresowanych tym:

 • w jaki sposób chcę nas zabezpieczyć na przyszłość przed próbami budowy takiej instalacji w przestrzeni miasta;
 • jakie konkretne działania prowadziłem w czasie w którym toczyła się na ten temat dyskusja;
 • i dlaczego wcześniej nie mogłem zabrać głosu, pomimo świadomości, że słusznie tego Państwo oczekują;

zapraszam na spotkanie i dyskusję w czwartek, 12 marca, o godzinie 17.00, do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Burmistrz Dzierżoniowa

Dariusz Kucharski


AKTUALIZACJA
Dzisiaj (4 marca), po godzinie 14.00  wnioskodawca, zgodnie z słowem danym burmistrzowi, formalnie wycofał wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na zlokalizowanie przy ul. Złotej instalacji do termicznego przetwarzania paliwa RDF.

Wcześniejsza informacja w tej sprawie

Stanowisko burmistrza Dzierżoniowa w sprawie pomysłu budowy instalacji RDF

W związku z informacjami pojawiającymi się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, mówiącymi o tym, że na terenie dzierżoniowskiej ciepłowni ma powstać instalacja do spalania RDF-u, przekazuję Państwu, co w najbliższym czasie wydarzy się w tej sprawie.

Zakład Energetyki Cieplnej złożył do miasta formalny wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na zlokalizowanie przy ul. Złotej instalacji do termicznego przetwarzania paliwa RDF. Informacja o tym dostępna jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Złożenie takiego wniosku obliguje urząd do przeprowadzenia postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i taki, składający się z wielu etapów, proces się rozpoczął.

Podkreślam, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła i zapewniam, że nie zapadnie bez wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami. Szczególnie z osobami mieszkającymi w sąsiedztwie ciepłowni.  

Uważnie obserwuję toczącą się w internecie dyskusję i chętnie porozmawiam z każdą ze stron.

Uważam, że ze względów społecznych nie jest to dobre miejsce dla tego typu inwestycji.
Jednak formalną, wiążącą  decyzję mogę wydać dopiero po wypełnieniu całej przewidzianej w takiej sprawie procedury, a to jeszcze potrwa. Jest więc dużo czasu na spokojną rozmowę i wysłuchanie wszystkich zainteresowanych tą sprawą.

Na pierwsze spotkanie informacyjne, jeszcze przed rozpoczęciem formalnych konsultacji, zapraszam Państwa w czwartek 12 marca, o godzinie 17.00 do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.  

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy10°C

JutroClear sky10°C