Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rozwiązanie w sprawie ciepłowni

04-03-2020
W zawiązku z informacjami pojawiającymi się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, mówiącymi o tym, że na terenie dzierżoniowskiej ciepłowni ma powstać instalacja do spalania RDF-u, przekazuję Państwu, co w najbliższym czasie wydarzy się w tej sprawie.

Szanowni Państwo, właściciel ciepłowni dał mi słowo, że w najbliższych dniach wycofa wniosek związany z pomysłem budowy przy ul. Złotej instalacji RDF.

To kończy temat i pozwala mi już uspokoić i zapewnić Państwa, że taka inwestycja nie będzie realizowana. Mam nadzieję, że nie kończy to dyskusji, która prowadzona jest w tej sprawie.

Mieszkańców zainteresowanych tym:

 • w jaki sposób chcę nas zabezpieczyć na przyszłość przed próbami budowy takiej instalacji w przestrzeni miasta;
 • jakie konkretne działania prowadziłem w czasie w którym toczyła się na ten temat dyskusja;
 • i dlaczego wcześniej nie mogłem zabrać głosu, pomimo świadomości, że słusznie tego Państwo oczekują;

zapraszam na spotkanie i dyskusję w czwartek, 12 marca, o godzinie 17.00, do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.

Burmistrz Dzierżoniowa

Dariusz Kucharski


AKTUALIZACJA
Dzisiaj (4 marca), po godzinie 14.00  wnioskodawca, zgodnie z słowem danym burmistrzowi, formalnie wycofał wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na zlokalizowanie przy ul. Złotej instalacji do termicznego przetwarzania paliwa RDF.

Wcześniejsza informacja w tej sprawie

Stanowisko burmistrza Dzierżoniowa w sprawie pomysłu budowy instalacji RDF

W związku z informacjami pojawiającymi się w ostatnich dniach w przestrzeni publicznej, mówiącymi o tym, że na terenie dzierżoniowskiej ciepłowni ma powstać instalacja do spalania RDF-u, przekazuję Państwu, co w najbliższym czasie wydarzy się w tej sprawie.

Zakład Energetyki Cieplnej złożył do miasta formalny wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na zlokalizowanie przy ul. Złotej instalacji do termicznego przetwarzania paliwa RDF. Informacja o tym dostępna jest na stronach Biuletynu Informacji Publicznej. Złożenie takiego wniosku obliguje urząd do przeprowadzenia postępowania zgodnie z obowiązującymi przepisami i taki, składający się z wielu etapów, proces się rozpoczął.

Podkreślam, że żadna decyzja w tej sprawie nie zapadła i zapewniam, że nie zapadnie bez wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami. Szczególnie z osobami mieszkającymi w sąsiedztwie ciepłowni.  

Uważnie obserwuję toczącą się w internecie dyskusję i chętnie porozmawiam z każdą ze stron.

Uważam, że ze względów społecznych nie jest to dobre miejsce dla tego typu inwestycji.
Jednak formalną, wiążącą  decyzję mogę wydać dopiero po wypełnieniu całej przewidzianej w takiej sprawie procedury, a to jeszcze potrwa. Jest więc dużo czasu na spokojną rozmowę i wysłuchanie wszystkich zainteresowanych tą sprawą.

Na pierwsze spotkanie informacyjne, jeszcze przed rozpoczęciem formalnych konsultacji, zapraszam Państwa w czwartek 12 marca, o godzinie 17.00 do sali koncertowej Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury.  

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
23
24
25
26
27
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky26°C

JutroFair27°C