Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Rocznicowe uroczystości w muzeum

29-05-2019
Muzeum Miejskie Dzierżoniowa oraz Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa zapraszają 4 czerwca do uczestnictwa w muzealnych obchodach 30. rocznicy pierwszych, po II Wojnie Światowej, historycznych wyborów do Senatu i Sejmu z 4 czerwca 1989 roku.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa oraz Towarzystwo Miłośników Dzierżoniowa  zapraszają  4 czerwca do uczestnictwa w muzealnych obchodach 30. rocznicy pierwszych, po II Wojnie Światowej, historycznych wyborów do Senatu i Sejmu z 4 czerwca 1989 roku.

4 czerwca 2019 - Dzień Wolności i Solidarności
 
Program obchodów:
Godz. 9.30 - dla uczczenia 30. rocznicy wyborów parlamentarnych w Polsce, zostanie posadzone drzewo pamięci przez Dariusza Kucharskiego – Burmistrza Dzierżoniowa, Andrzeja Darakiewicza – Przewodniczącego Rady Miejskiej, Grzegorza Kosowskiego – Starostę Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Wandę Ostrowską – Prezes Towarzystwa Miłośników Dzierżoniowa. Posadzenie Dębu Wolności odbędzie się w Parku im. Sybiraków przy ul. Świdnickiej (obok Muzeum) w obecności świadków historii tamtych wydarzeń

Godz.10.00 - droga do wolności. W 30. rocznicę wolnych wyborów do Senatu i Sejmu Kontraktowego w czerwcu 1989 roku, odbędzie się lekcja muzealna dla uczniów dzierżoniowskich szkół podstawowych i średnich z udziałem Andrzeja Bartoszyńskiego - przewodniczącego Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" Ziemi Dzierżoniowskiej i Mateusza Cegiełki - członka Komitetu Obywatelskiego "Solidarność" Ziemi Dzierżoniowskiej oraz Mariana Kowala - posła na Sejm Kontraktowy.

Muzeum Miejskie Dzierżoniowa

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4
8
9
11
18
19
21
22
23
24
25
30

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair9°C

JutroCloudy13°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne