Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Relacja z sesji Rady Miejskiej Dzierżoniowa

29-01-2019
Od symbolicznej minuty ciszy, poświęconej pamięci zamordowanego w czasie finału WOSP Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza rozpoczęły się pierwsze w tym roku obrady dzierżoniowskich radnych.

Od symbolicznej minuty ciszy poświęconej pamięci zamordowanego w czasie finału WOSP Prezydenta Gdańska, śp. Pawła Adamowicza, rozpoczęły się pierwsze w tym roku obrady dzierżoniowskich radnych.

Przed rozpatrywaniem projektów uchwał radni wysłuchali informacji o przebiegu finału WOŚP w Dzierżoniowie. Przewodniczący dzierżoniowskiego sztabu Radosław Drabczyk podziękował m.in. wolontariuszom i wszystkim osobom pracującym podczas finału. Chwilę później radni przyjęli apel w sprawie przeciwdziałania przemocy, mowie nienawiści i agresji w przestrzeni publicznej.

APEL NR 1/ 2019 RADY MIEJSKIEJ DZIERŻONIOWA
z 28 stycznia 2019 r.
w sprawie przeciwdziałaniu przemocy, mowie nienawiści i fali agresji w przestrzeni publicznej

Na podstawie § 12 ust. 2 pkt. 4 uchwały Nr XLVIII/356/18 Rady Miejskiej Dzierżoniowa z dnia 24 września 2018 r. w sprawie Statutu Miasta Dzierżoniowa (Dz.Urz.Woj.Doln. z 2018 r. poz. 4688), mając w pamięci tragiczne wydarzenie z dnia 13 stycznia 2019 r. podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Gdańsku, w wyniku którego wskutek odniesionych ran zginął Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz, Rada Miejska Dzierżoniowa apeluje o zaprzestanie agresji i mowy nienawiści w przestrzeni publicznej. Od kilkunastu lat przybierają na sile działania nacechowane wrogością i nienawiścią do osób publicznych. Internetowy hejt stał się w naszym kraju zjawiskiem zupełnie niekontrolowanym. Komputerowy język chamstwa i nieprawdziwych, publicznych oskarżeń urósł do nieprawdopodobnych rozmiarów. Narastająca agresja i powszechne przyzwolenie na nią mogły być pośrednią przyczyną tragicznej śmierci Pawła Adamowicza. Rada Miejska Dzierżoniowa apeluje do władz państwowych o rozpoczęcie prac zmierzających do likwidacji anonimowości w internecie. Niech każdy, kto będzie groził, obrażał i oskarżał w sieci internetowej – czyni to mając pełną świadomość szybkiej identyfikacji oraz ponoszenia pełnej odpowiedzialności za swoją działalność.Najważniejsze z podjętych w czasie obrad uchwał dotyczyły nadaniu nazw dwóm rondom, wybudowanym w ostatnim czasie. Rondo Silesiany - to nazwa skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich i Kopernika. Na skrzyżowaniu ulicy Kolejowej i Sienkiewicza mamy Rondo Europejskie.

Bardzo ważną dla mieszkańców zmianę wprowadzono w regulaminie Programu Małych Ulepszeń.  Umożliwia ona przedłużenie czasu na wymianę pieca węglowego na ogrzewanie ekologiczne. Dotyczy to tych osób, które rozpoczęły taką inwestycję, a nie mogły jej zakończyć w minionym roku.

Radni zatwierdzili także regulamin Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowy dokument różni się od poprzednich, o czym więcej i szczegółowo w osobnej informacji.

Podczas styczniowej sesji przedstawiono sprawozdanie z działalności stałych komisji Rady Miejskiej Dzierżoniowa w 2018 roku.

Treści podjętych uchwał wraz z uzasadnieniamiPrzypominamy, że wszystkie obrady można śledzić na żywo w komputerze lub telefonie. Wystarczy w czasie sesji kliknąć link Transmisja z obrad, dostępny jest on na stronie www.dzierzoniow.pl, w zakładce Rada Miejska

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair19°C

JutroCloudy19°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne