Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy na medal

13-03-2019
25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

Jurorki Jolanta Maniecka, Krystyna Wojtal i Beata Gil miały trudne zadanie. W kategorii młodszych uczniów przyznały dwie równorzędne nagrody Alicji Hordyj z bielawskiej SP nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Lenie Gradowskiej z bielawskiej Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Wyróżnienia otrzymali Blanka Dobrowolska z SP nr 1 w Pieszycach, Zuzanna Bieńkowska i Emilia Wolińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, Mateusz Miklasiewicz z SP nr 1 w Dzierżoniowie, Maria Baczyńska i Alicja Winiarska i Judyta Ziemianin z dzierżoniowskiej SP nr 9, Tymoteusz Piwowarczyk z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, Anna Cichoń z SP w Jaźwinie, Aleksander Stroka z SP w Piławie Dolnej oraz Hanna Wszół z SP w Tuszynie.

W ocenianiu starszych recytatorów Krystynę Wojtal zmieniła Janina Weretka-Piechowiak. Jurorki do dalszego etapu zakwalifikowały Szymona łyżwę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek i Vanessę Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Wyróżnienia trafiły do Blanki Protaziuk z SP nr 1 w Pieszycach, Grzegorza Hercunia z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Marty Wiśniewskiej z dzierżoniowskiej SP nr 9, Martyny Łebek z SP nr 5 w Dzierżoniowie, Mikołaja Maciejewskiego z bielawskiej SP nr 10, Łukasza Przetockiego z ZS w Pieszycach, Oskara Krawczyka z SP w Łagiewnikach i Weroniki Lipiec w Piławie Górnej.

Młodsi recytatorzy zmierzą się w etapie dolnośląskim 29 kwietnia, a starsi 30 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy5°C

JutroCloudy7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne