Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Recytatorzy na medal

13-03-2019
25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

25 młodszych i 18 starszych recytatorów przesłuchało jury podczas powiatowych eliminacji XXIV Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Wyłonionych zostało czterech najlepszych, którzy będą reprezentowali powiat w etapie dolnośląskim.

Jurorki Jolanta Maniecka, Krystyna Wojtal i Beata Gil miały trudne zadanie. W kategorii młodszych uczniów przyznały dwie równorzędne nagrody Alicji Hordyj z bielawskiej SP nr 10 z Oddziałami Sportowymi i Lenie Gradowskiej z bielawskiej Ekologicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Wyróżnienia otrzymali Blanka Dobrowolska z SP nr 1 w Pieszycach, Zuzanna Bieńkowska i Emilia Wolińska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku, Mateusz Miklasiewicz z SP nr 1 w Dzierżoniowie, Maria Baczyńska i Alicja Winiarska i Judyta Ziemianin z dzierżoniowskiej SP nr 9, Tymoteusz Piwowarczyk z Zespołu Szkół Społecznych w Bielawie, Anna Cichoń z SP w Jaźwinie, Aleksander Stroka z SP w Piławie Dolnej oraz Hanna Wszół z SP w Tuszynie.

W ocenianiu starszych recytatorów Krystynę Wojtal zmieniła Janina Weretka-Piechowiak. Jurorki do dalszego etapu zakwalifikowały Szymona łyżwę z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Sióstr Salezjanek i Vanessę Balsam z SP nr 10 w Bielawie. Wyróżnienia trafiły do Blanki Protaziuk z SP nr 1 w Pieszycach, Grzegorza Hercunia z SP nr 3 w Dzierżoniowie, Marty Wiśniewskiej z dzierżoniowskiej SP nr 9, Martyny Łebek z SP nr 5 w Dzierżoniowie, Mikołaja Maciejewskiego z bielawskiej SP nr 10, Łukasza Przetockiego z ZS w Pieszycach, Oskara Krawczyka z SP w Łagiewnikach i Weroniki Lipiec w Piławie Górnej.

Młodsi recytatorzy zmierzą się w etapie dolnośląskim 29 kwietnia, a starsi 30 kwietnia w Kłodzkim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Smoki Biznesu trafiły do właścicieli

  Gala Dzierżoniowskich Prezentacji to każdego roku wyjątkowe wydarzenie. Smoki Biznesu trafiają wówczas do właścicieli. W tym roku na scenie triumfowały GE Aviation Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
3
6
11
13
15
18
19
20
21
24
25
26
27
28
29

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne