Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Przybliżamy DBO – przyjdź na warsztaty

27-02-2019
Masz pomysł, a nie wiesz, jak wypełnić wniosek do DBO? Zastanawiasz się, jakie warunki należy spełnić, żeby stać się wnioskodawcą projektu, który dostanie się na listę do głosowania w tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na warsztaty i rozwiej swoje wątpliwości. Zapraszamy 6 marca do Urzędu Miasta.

Masz pomysł, a nie wiesz, jak wypełnić wniosek do DBO? Zastanawiasz się, jakie warunki należy spełnić, żeby stać się wnioskodawcą projektu, który dostanie się na listę do głosowania w tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego? Przyjdź na warsztaty i rozwiej swoje wątpliwości. Zapraszamy 6 marca do Urzędu Miasta.

Składanie wniosków rusza 1 marca. Potrwa do 1 kwietnia. Ale warsztaty podnoszące poziom świadomości mieszkańców o DBO już trwają. Od ubiegłego roku w DBO mogą brać udział osoby, które ukończyły 16. rok życia. W tej grupie wiekowej nie odnotowaliśmy jednak wnioskodawców. Dlatego cykl warsztatów rozpoczęliśmy w szkołach ponadpodstawowych. 18 lutego regulacje dotyczące DBO poznali uczniowie Zespołu Szkół nr 1, czyli Radiobudy, 25 lutego – uczniowie I LO, a dzień później ich rówieśnicy z II LO. 13 marca warsztaty odbędą się w ZS nr 3.

Na otwarte dla wszystkich spotkanie dotyczące zasad DBO zapraszamy zaś 6 marca, o godzinie 12.00, do dzierżoniowskiego ratusza. W sali nr 14 na I piętrze będzie można zapoznać się z z warunkami, jakie musi spełniać wniosek do DBO i dowiedzieć się, jak go wypełnić. Uczestnicy warsztatów będą mogli dopytać o konkretne rozwiązania i rozwiać swoje wątpliwości, jeśli takie się pojawią. Dowiedzą się, jak krok po kroku wygląda procedura realizacji zadań zgłoszonych w ramach DBO.

Mieszkańcy w poprzednich edycjach udowodnili nam, że pomysłów im nie brakuje. Wiele zadań już zostało zrealizowanych, część jest w trakcie. Dzięki DBO nasze miasto pięknieje i jest bogatsze o te elementy, których mieszkańcom najbardziej brakowało, na które zagłosowała największa część lokalnej społeczności. Twój pomysł też ma szanse zaistnieć! Wystarczy być mieszkańcem Dzierżoniowa, mieć ukończony 16. rok życia i zebrać podpisy 30 popierających wniosek mieszkańców. Pamiętajcie, w tym roku głosujemy na 1, na 2 lub 3 projekty. Większe szanse mają więc projekty nieinwestycyjne! Jeśli macie więc pomysł na jakieś wydarzenie czy przedsięwzięcie, które nie jest inwestycją, nie wahajcie się go zgłosić. Kwoty przeznaczone na jedno zadanie wzrosły: do 450 tys. zł na zadania inwestycyjne i do 50 tys. zł na te nieinwestycyjne. Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Skorzystaj z niej!


Szczegółowych informacji o DBO udzielają codziennie pracownicy Biura Promocji, można z tej pomocy skorzystać osobiście lub telefonicznie 74 645 03 81.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain11°C

JutroPartly cloudy16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne