Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Przedszkolaki na scenie wrocławskiego teatru!

07-05-2018
Przedszkolaki na scenie wrocławskiego teatru!

Na scenie Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego we Wrocławiu odbył się spektakl dyplomowy w reżyserii Edyty Kędzierskiej, nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 1, w którym wystąpiły przedszkolaki z grupy V. Wystawiana  sztuka "Bajka o niegroźnym smoku" została  oparta na motywach "Legendy o św. Jerzym" autorstwa dzierżoniowianki, Janiny Weretki-Piechowiak.

Profesjonalna gra małych aktorów, piękne stroje oraz wspaniała scenografia podbiły serca komisji egzaminacyjnej, która oceniła pracę dyplomową Edyty Kędzierskiej na piątkę. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej prof. dr hab. Jacek Radomski był zachwycony grą aktorską dzieci oraz ich zachowaniem na scenie. Widownia była wypełniona po brzegi. Z Dzierżoniowa przyjechali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo młodych aktorów i dyrektor przedszkola. Jak to po premierze, nie obyło się bez bankietu, który przygotowali rodzice.

Polecane informacje:

 • Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje, zachęcać mieszkańców do sięgania po instrumenty oraz do wspólnego muzykowania. To wszystko dzięki programowi „Dzierżoniów Pełen Pasji”.

  Pasje to moc zmieniania siebie i otoczenia

  Mieszkańcy Dzierżoniowa powalczą w mistrzostwach świata, będą się ścigać w rajdach i nietypowych maratonach, ozdabiać miasto, jednocześnie pokazując diorowskie tradycje,...

  Czytaj dalej
 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Witajcie w Dzierżoniowie maluszki

  Za nami już siódme spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami. To jedno z najsympatyczniejszych wydarzeń organizowanych przez miasto, pomimo faktu, że czasem ktoś zapłacze.

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy18°C

JutroPartly cloudy20°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne