Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Przedszkolaki na scenie wrocławskiego teatru!

07-05-2018
Przedszkolaki na scenie wrocławskiego teatru!

Na scenie Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego we Wrocławiu odbył się spektakl dyplomowy w reżyserii Edyty Kędzierskiej, nauczycielki Przedszkola Publicznego nr 1, w którym wystąpiły przedszkolaki z grupy V. Wystawiana  sztuka "Bajka o niegroźnym smoku" została  oparta na motywach "Legendy o św. Jerzym" autorstwa dzierżoniowianki, Janiny Weretki-Piechowiak.

Profesjonalna gra małych aktorów, piękne stroje oraz wspaniała scenografia podbiły serca komisji egzaminacyjnej, która oceniła pracę dyplomową Edyty Kędzierskiej na piątkę. Przewodniczący komisji egzaminacyjnej prof. dr hab. Jacek Radomski był zachwycony grą aktorską dzieci oraz ich zachowaniem na scenie. Widownia była wypełniona po brzegi. Z Dzierżoniowa przyjechali rodzice, dziadkowie, rodzeństwo młodych aktorów i dyrektor przedszkola. Jak to po premierze, nie obyło się bez bankietu, który przygotowali rodzice.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy10°C

JutroPartly cloudy8°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne