Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Projekt e-Sudety - przetestuj jazdę elektrykiem

03-01-2020
Dzierżoniów jest kolejnym miastem, w którym działa stacja bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych, która powstała dzięki projektowi e-Sudety. Jej symboliczne otwarcie odbędzie się 9 stycznia. Od godziny 11.00 na Rynku będzie można sprawdzić jak jeździ osobowy "elektryk".

Dzierżoniów jest kolejnym miastem, w którym działa stacja bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych powstała dzięki projektowi e-Sudety. Jej symboliczne otwarcie odbędzie się 9 stycznia. O godzinie 11.00 na Rynku będzie można sprawdzić, jak jeździ osobowy "elektryk".

Urządzenia to stacje o normalnej mocy, które ładują samochody prądem zmiennym  2 x 11 kW. Na mapie e-Sudetów działają już bezpłatne stacje w Lądku – Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu i Kamiennej Górze. Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w ramach projektu „e-Sudety” w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów stanowi doskonałą bazę do wspólnych działań promocyjnych w regionie w aspekcie rozwoju ekoturystyki, dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.

 - Wierzymy, że instrumenty wsparcia dla samorządów, w tym korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, a także środki z RPO, będą wspierać rozwój elektromobilności w regionie, a samorządy będą podejmować szerokie działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Zamiana pojazdów spalinowych na elektryczne, współdzielenie pojazdów, rozwój ekoturystyki – to wszystko przed nami  - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”.

 - Przed nami wielkie przemiany w gospodarce. Będą one związane z większą dostępnością samochodów elektrycznych. PGE Nowa Energia staje się liderem tej transformacji energetycznej, nie tylko jeśli chodzi o samą rozbudowę sieci ładowania, ale także o świadczenie usług związanych z elektromobilnością i e-carsharingiem. Co więcej, jako pierwsi oferujemy możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich naszych stacjach – tłumaczy Tomasz Marzęda, wiceprezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C