Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

Projekt e-Sudety - przetestuj jazdę elektrykiem

03-01-2020
Dzierżoniów jest kolejnym miastem, w którym działa stacja bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych, która powstała dzięki projektowi e-Sudety. Jej symboliczne otwarcie odbędzie się 9 stycznia. Od godziny 11.00 na Rynku będzie można sprawdzić jak jeździ osobowy "elektryk".

Dzierżoniów jest kolejnym miastem, w którym działa stacja bezpłatnego ładowania samochodów elektrycznych powstała dzięki projektowi e-Sudety. Jej symboliczne otwarcie odbędzie się 9 stycznia. O godzinie 11.00 na Rynku będzie można sprawdzić, jak jeździ osobowy "elektryk".

Urządzenia to stacje o normalnej mocy, które ładują samochody prądem zmiennym  2 x 11 kW. Na mapie e-Sudetów działają już bezpłatne stacje w Lądku – Zdroju, Szczytnej, Polanicy-Zdroju, Międzylesiu i Kamiennej Górze. Sieć stacji ładowania samochodów elektrycznych, która powstaje w ramach projektu „e-Sudety” w uzdrowiskach Ziemi Kłodzkiej oraz w pozostałych większych i atrakcyjnych turystycznie miejscowościach regionu Sudetów stanowi doskonałą bazę do wspólnych działań promocyjnych w regionie w aspekcie rozwoju ekoturystyki, dbałości o czyste powietrze i redukcję hałasu.

 - Wierzymy, że instrumenty wsparcia dla samorządów, w tym korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, a także środki z RPO, będą wspierać rozwój elektromobilności w regionie, a samorządy będą podejmować szerokie działania zmierzające do poprawy jakości powietrza. Zamiana pojazdów spalinowych na elektryczne, współdzielenie pojazdów, rozwój ekoturystyki – to wszystko przed nami  - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu „e-Sudety”.

 - Przed nami wielkie przemiany w gospodarce. Będą one związane z większą dostępnością samochodów elektrycznych. PGE Nowa Energia staje się liderem tej transformacji energetycznej, nie tylko jeśli chodzi o samą rozbudowę sieci ładowania, ale także o świadczenie usług związanych z elektromobilnością i e-carsharingiem. Co więcej, jako pierwsi oferujemy możliwość doładowania samochodu elektrycznego w pełni zieloną energią na wszystkich naszych stacjach – tłumaczy Tomasz Marzęda, wiceprezes Zarządu PGE Nowa Energia.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair20°C

JutroPartly cloudy16°C