Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pozytywnie zabiegani pokonali upał i wsparli mieszkańców

02-09-2019

nVent, Ekonomik i Broen to trzy najszybsze drużyny na mecie biegu "Pozytywnie Zabiegani". Dzięki jego uczestnikom udało się zebrać ponad 7 tys. zł na rzecz Towarzystwa Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z Wrocławia, które ma pod swoją opieką m.in. 8 "cukierków" z powiatu dzierżoniowskiego.

Wszyscy uczestnicy biegu wykazali się wolą sportowej rywalizacji. Ale nie o zwycięstwo tu chodziło, lecz o dobrą zabawę i zrobienie czegoś dobrego dla innych. Dlatego cieszymy się, że na starcie zobaczyliśmy tak wielu mieszkańców ziemi dzierżoniowskiej. Wszyscy dotarli do mety! Było świetnie! Dziękujemy za udział i za kibicowanie!

W sztafecie wzięły udział drużyny Urzędu Miasta w Dzierżoniowie, firmy Broen Poland Sp. z o.o. i GE Aviation Dzierżoniów, Nowoczesny Dzierżoniów Dariusza Kucharskiego, Pietia Team, Kancelaria Radcy Prawnego Halina Wielgos, Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie, Cooper Standard, Banku Spółdzielczego w Dzierżoniowie, firmy nVent, Orion PU Sp. z o.o., Beewatec Sp. z o.o., iComp, i Libra Sp. z o.o., a nawet gościnnie uczestnicy warsztatów Terapii Zajęciowej PSONI Koło w Dzierżoniowie. Pobiegły również teamy Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”, naszych policjantów z Komendy Powiatowej Policji, drużyna Tomasza Mitraszewskiego #przybij piątkę, Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. oraz zespoły Dietetyka Klinicznego Martyny Szymańskiej i Ready for Diet oraz dwie szkoły - Radiobuda, czyli ZS nr 1 oraz Ekonomik, czyli ZS nr 1. Akcję wsparła też wpłatą, choć nie wystawiając drużyny na bieg, firma LG Chem Wrocław Energy. Partnerem biegu była Staropolanka.


Sztafeta charytatywna Pozytywnie Zabiegani w tym roku pobiegła na rzecz młodych diabetyków, więc na stoiskach przy trasie biegu można się było dowiedzieć się czegoś na temat cukrzycy, zmierzyć sobie poziom glikemii (NZOZ Sal-Med i PCK), zasięgnąć porad na temat zdrowego odżywiania się i przygotowywania potraw (Ready for Diet i Dietetyk Kliniczny Martyna Szymańska). Była też okazja do zasięgnięcia języka w kwestii dbania o stopy i rodzaju odpowiedniej dla naszej pociechy aktywności fizycznej od fizjoterapeutki Anny Hermann z firmy Fizjo-bejbik.

Galeria zdjęć

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky3°C

3°C

JutroLight rain5°C