Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pozytywnie Zabiegami dla młodych diabetyków

23-07-2019
Już po raz trzeci pobiegną w tym roku Aleją Bajkowych Gwiazd uczestnicy sztafety charytatywnej Pozytywnie Zabiegani. Tym razem pod hasłem „Pozytywnie biegamy, cukier zbijamy”. Będziemy mieli okazję, aby wspólnie w formie zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji wesprzeć młodych diabetyków.

Już po raz trzeci pobiegną w tym roku Aleją Bajkowych Gwiazd uczestnicy sztafety charytatywnej Pozytywnie Zabiegani. Tym razem pod hasłem „Pozytywnie biegamy, cukier zbijamy”. Będziemy mieli okazję, aby wspólnie w formie zabawy i zdrowej sportowej rywalizacji wesprzeć młodych diabetyków.

Bieg odbędzie się oczywiście podczas kończącego wakacje Festynu Rodzinnego „Łączymy pokolenia” 31 sierpnia. Będą nowi mieszkańcy Alei Bajkowych Gwiazd, eksplozja kolorów podczas festiwalu proszków holi, koncerty, występy i inne atrakcje. To będzie najbardziej kolorowa impreza w Dzierżoniowie! I na pewno najsłodsza, bo w tym roku biegacze wesprą młodych diabetyków – podopiecznych Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą z Wrocławia, które ma w swych szeregach ponad 200 cukrzyków z cukrzycą typu 1, w tym m.in. 8 z powiatu dzierżoniowskiego (6 z samego Dzierżoniowa).

Po raz kolejny zapraszamy do udziału w sztafecie „Pozytywnie zabiegani” 5-osobowe drużyny. Do pokonania będą miały w sumie dystans 2250 m – na każdego zawodnika przypadnie więc po 450 m.
Gwarantowana świetna zabawa, zespołowa integracja, sportowa rywalizacja, a dla zwycięzców – nagrody. No i oczywiście satysfakcja z tego, że zrobimy coś innego dla innych.

Co zrobić, by wziąć udział w sztafecie?
1. Zgłosić drużynę – wystarczy imię i nazwisko kapitana – na adres e-mail promocja@um.dzierzoniow.pl, tel. 74 645 03 81. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 sierpnia.

2. Wpłacić 250 zł na konto Towarzystwa Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą: 14 1020 5242 0000 2302 0259 6658, ul. Małachowskiego 10/9, 50-084 Wrocław, z dopiskiem: „Pozytywnie Zabiegani dla dzieci z powiatu dzierżoniowskiego”, nazwa firmy/klubu lub imię i nazwisko (w przypadku zgłoszeń indywidualnych).

Teraz wystarczy już tylko pojawić się na starcie. Rozgrzewkę poprowadzą Piękni i Zdrowi.
Już dwa razy uczestnicy biegu udowodnili, że mają wielkie serca i chęć do działania. Liczymy na to także w tym roku.


Informacje o Towarzystwie Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą:
Cukrzyca typu 1 jest chorobą autoimmunologiczną, która polega na tym, że organizm sam walczy ze swoimi komórkami - atakuje komórki beta trzustki odpowiedzialne za produkcję insuliny, hormonu niezbędnego do metabolizmu węglowodanów, białek i tłuszczów. Skuteczna terapia, które zapobiega rozwojowi groźnych powikłań, polega na podskórnym podawaniu insuliny lub jej analogów.

Na rozwój cukrzycy typu 1 nie mamy większego wpływu. Gdy pada diagnoza: cukrzyca typu 1, rodziny małych pacjentów czeka nie lada wyzwanie – opanowanie ogromnej dawki wiedzy na temat insulinoterapii i jej metod, przeliczania każdej porcji jedzenia, konieczność wprowadzenia zmian w dotychczasowym trybie życia i funkcjonowania w środowisku szkolnym...

Gdzie szukać wskazówek, rad, wsparcia? Tu właśnie wkracza Towarzystwo Wspierania Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą. Zajmuje się doradztwem dla dzieci i młodzieży i ich rodzin, zwłaszcza we wczesnym okresie po postawieniu diagnozy. Prowadzi poradnictwo z zakresu praktycznego radzenia sobie z cukrzycą w codziennym życiu, oraz wsparcie dotyczące zagadnień społecznych w podejmowaniu nowych wyzwań, aktywności i życiowych zmian związanych z dorastaniem. Rozprowadza materiały edukacyjne i pomaga w zdobywaniu środków pomocnych w terapii cukrzycy. Integruje środowisko małych “słodziaków” i ich rodzin, pomaga w wymianie doświadczeń. Organizuje wycieczki i spotkania dla ich rodzin, wykłady i warsztaty związane z nowinkami medycznymi pomocnymi w terapii, a także obozy wakacyjno-szkoleniowe dla dzieci i młodzieży z cukrzycą, z zapewnioną opieką diabetologiczną i terapią psychologiczną.

Towarzystwo Współpracuje z Kliniką Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego we Wrocławiu, mając z jej strony wsparcie wykwalifikowanych lekarzy diabetologów z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi, których zaprasza do udziału w wyjazdach wakacyjnych oraz do prowadzenia szkoleń w czasie sobotnich spotkań dla rodziców i młodzieży.

Regulamin biegu

Polecane informacje:

 • Kilkadziesiąt starych pieców mniej

  39,5 tys. zł – tyle pieniędzy trafi do mieszkańców Dzierżoniowa, którzy w ubiegłym roku wymienili swoje stare, węglowe piece na nowe, bardziej przyjazne środowisku. Dzierżoniów...

  Czytaj dalej
 • W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego, lokalnego telefonu zaufania 883-993-525. Dowiesz się, gdzie i na jakie wsparcie możesz liczyć w Dzierżoniowie.

  Przemoc domowa, uzależnienia? Zadzwoń na lokalny telefon zaufania

  W twojej rodzinie występuje problem przemocy domowej lub uzależnień? Szukasz pomocy dla kogoś znajomego lub bliskiego będącego ofiarą przemocy domowej? Skorzystaj z bezpłatnego,...

  Czytaj dalej
 • W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych. Można jeszcze do niej dołączyć. Zajęcia prowadzi psycholog Joanna Pawlak.

  Grupa wsparcia dla kobiet dotkniętych przemocą i współuzależnieniami

  W ramach programu „Aktywne wsparcie” rozpoczęły się w dzierżoniowskim OPS-ie zajęcia Psychoedukacyjnej Grupy Wsparcia dla Kobiet z Doświadczeniem Przemocy i Współuzależnionych....

  Czytaj dalej
 • Dobiega końca rewitalizacja parku im. Janusza Kusocińskiego

  Jak zmienia się park im. Janusza Kusocińskiego

  - To jeszcze nie jest efekt końcowy, ale zmiany są już widoczne. Pielęgnacja istniejącej zieleni, dużo nowych nasadzeń, wyremontowane ścieżki i alejki, nowa "mała architektura"....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
7
9
12
13
20
21
23

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy22°C

JutroClear sky23°C