Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pomoc zwierzętom w nagłych wypadkach. Co robić?

09-03-2018
Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Przypadki, kiedy bezdomne lub wolno żyjące zwierzę wymaga pomocy weterynaryjnej (np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) mieszkańcy Dzierżoniowa mogą zgłaszać telefonicznie do Straży Miejskiej Dzierżoniowa (tel. 74 645 08 88) lub na policję (tel. 997). Te służby są przygotowane do podjęcia szybkich działań związanych pomocą w takich wypadkach.

W każdym przypadku poszkodowanym zwierzętom udzielana jest pomoc weterynaryjna. Przypadki psów, które zabłąkały się lub zostały porzucone także należy kierować do Straży Miejskiej Dzierżoniowa lub dzierżoniowskiej Policji.
Wszystkie odłowione psy trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl  przy ul. Brzegowej 151. Właściciele mogą odbierać swoje zwierzęta w ciągu dwóch tygodni od daty przyjęcia psa do schroniska (telefon do Azylu: 74 831 18 00).

W 2017 roku do schroniska skierowano z terenu Dzierżoniowa 69 psów. W 23 przypadkach właściciele odebrali swoje zwierzęta. Dla czworonogów pozostających w schronisku poszukiwane są nowe domy.

Wykaz zwierząt przeznaczonych do adopcji zamieszczony jest na stronie internetowej schroniska AZYL w Dzierżoniowie http://schroniskoazyl.eu/. Mieszkańcy mogą także odwiedzić schronisko AZYL od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 i w soboty w godz. 10.00-15.00

Widzisz ranne lub martwe zwierzę? Zawsze dzwoń na numer alarmowy;

 • Straży Miejskiej Dzierżoniowa tel. 74 645 08 88;
 • Policji – 997.

Polecane informacje:

 • Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć na inwestycje to 31,5 mln. zł. Wśród tych najważniejszych są oczywiście zadania związane z budową, rozbudową i remontami dróg. To będzie kolejny rok poprawy infrastruktury drogowej i bezpieczeństwa. Równie pracowity, ale już na pewno nie tak uciążliwy jak obecny – zapewnia burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Które inwestycje zostaną zrealizowane w przyszłym roku i w jaki sposób zmienią one Dzierżoniów i naszą miejską przestrzeń? - Łączna kwota, jaką miasto planuje przeznaczyć...

  Czytaj dalej
 • Prawie czterdziestu mieszkańców Dzierżoniowa uczestniczyło w spotkaniu, na którym zaprezentowano szczegółowe informacje związane z dofinansowaniem zmiany sposobu ogrzewania na ekologiczne.

  Kolejny sposób na lepsze powietrze

  Prawie czterdziestu mieszkańców Dzierżoniowa uczestniczyło w spotkaniu, na którym zaprezentowano szczegółowe informacje związane z dofinansowaniem zmiany sposobu ogrzewania...

  Czytaj dalej
 • 7 grudnia w Muzeum Miejskim zainaugurowano działalność archiwum historii mówionej. To efekt projektu „Historie mówione dzierżoniowian”, realizowanego przez Fundację Forum Dialogu Między Kulturami we współpracy z Muzeum Miejskim, Dzierżoniowskim Ośrodkiem Kultury oraz Miejsko-Powiatową Biblioteką Publiczną w Dzierżoniowie.

  Posłuchaj mówionej historii naszego miasta

  7 grudnia w Muzeum Miejskim zainaugurowano działalność archiwum historii mówionej. To efekt projektu „Historie mówione dzierżoniowian”, realizowanego przez Fundację Forum...

  Czytaj dalej
 • Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach kolejnych.

  Ekologia - 100 drzew wzdłuż Świdnickiej i Piastowskiej

  Ukształtowane, około dwumetrowe drzewa zasadzono w pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem. Podobnych działań możemy spodziewać się w Dzierżoniowie w 2019 roku i w latach...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
2
3
4

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy1°C

JutroLight snow0°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne