Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pomoc zwierzętom w nagłych wypadkach. Co robić?

09-03-2018
Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Przypadki, kiedy bezdomne lub wolno żyjące zwierzę wymaga pomocy weterynaryjnej (np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) mieszkańcy Dzierżoniowa mogą zgłaszać telefonicznie do Straży Miejskiej Dzierżoniowa (tel. 74 645 08 88) lub na policję (tel. 997). Te służby są przygotowane do podjęcia szybkich działań związanych pomocą w takich wypadkach.

W każdym przypadku poszkodowanym zwierzętom udzielana jest pomoc weterynaryjna. Przypadki psów, które zabłąkały się lub zostały porzucone także należy kierować do Straży Miejskiej Dzierżoniowa lub dzierżoniowskiej Policji.
Wszystkie odłowione psy trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl  przy ul. Brzegowej 151. Właściciele mogą odbierać swoje zwierzęta w ciągu dwóch tygodni od daty przyjęcia psa do schroniska (telefon do Azylu: 74 831 18 00).

W 2017 roku do schroniska skierowano z terenu Dzierżoniowa 69 psów. W 23 przypadkach właściciele odebrali swoje zwierzęta. Dla czworonogów pozostających w schronisku poszukiwane są nowe domy.

Wykaz zwierząt przeznaczonych do adopcji zamieszczony jest na stronie internetowej schroniska AZYL w Dzierżoniowie http://schroniskoazyl.eu/. Mieszkańcy mogą także odwiedzić schronisko AZYL od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 i w soboty w godz. 10.00-15.00

Widzisz ranne lub martwe zwierzę? Zawsze dzwoń na numer alarmowy;

 • Straży Miejskiej Dzierżoniowa tel. 74 645 08 88;
 • Policji – 997.

Polecane informacje:

 • Zapraszamy na III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  III Dolnośląskie Forum Business & Motivation Dzierżoniów

  Dorota Wellman, Jakub B. Bączek, Paweł Tkaczyk, MESAJAH, targi, strefa networkingu– brzmi dobrze? Bądź z nami 28 kwietnia na jedynym takim evencie w regionie. Już teraz zajmij...

  Czytaj dalej
 • - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie z Rafałem Pawłowskim.

  Burmistrz Dzierżoniowa czy lider Ziemi Dzierżoniowskiej?

  - Narcyzem nie jestem. Samouwielbienie jest pierwszym krokiem do tego, aby zrezygnować i znaleźć sobie inne zajęcie – mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa, w rozmowie...

  Czytaj dalej
 • Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż, jak kochasz Dzierżoniów i odbierz naklejkę

  Kochasz Dzierżoniów? Okaż to!

  Lada moment Walentynki. W święto miłości i zakochanych rozdajemy upominki tym, którzy zechcą się z nami podzielić uczuciami do naszego miasta. Przyjdź do Biura Promocji, pokaż,...

  Czytaj dalej
 • Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania tysiącom odwiedzających swojej oferty i możliwość nawiązywania kontaktów biznesowych, a dla przedsiębiorców rozpoczynających lub otwierających swoje nowe biznesy to również najlepsza forma reklamy.

  Prezentacje 2018 - sprawdź ofertę

  Dzierżoniowskie Prezentacje są cyklicznym wydarzeniem promującym gospodarkę Ziemi Dzierżoniowskiej, wytwarzane u nas produkty i oferowane usługi. To przestrzeń do pokazywania...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
26
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajSnow-6°C

JutroCloudy-5°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne