Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pomoc zwierzętom w nagłych wypadkach. Co robić?

09-03-2018
Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Jesteś świadkiem potrącenia psa lub kota? Znajdujesz ranne lub martwe zwierze? Co wówczas zrobić? Kto ma się tym zająć? Podpowiadamy i przypominamy co zrobić w takich sytuacjach.

Przypadki, kiedy bezdomne lub wolno żyjące zwierzę wymaga pomocy weterynaryjnej (np. w wyniku wypadku komunikacyjnego) mieszkańcy Dzierżoniowa mogą zgłaszać telefonicznie do Straży Miejskiej Dzierżoniowa (tel. 74 645 08 88) lub na policję (tel. 997). Te służby są przygotowane do podjęcia szybkich działań związanych pomocą w takich wypadkach.

W każdym przypadku poszkodowanym zwierzętom udzielana jest pomoc weterynaryjna. Przypadki psów, które zabłąkały się lub zostały porzucone także należy kierować do Straży Miejskiej Dzierżoniowa lub dzierżoniowskiej Policji.
Wszystkie odłowione psy trafiają do schroniska dla bezdomnych zwierząt Azyl  przy ul. Brzegowej 151. Właściciele mogą odbierać swoje zwierzęta w ciągu dwóch tygodni od daty przyjęcia psa do schroniska (telefon do Azylu: 74 831 18 00).

W 2017 roku do schroniska skierowano z terenu Dzierżoniowa 69 psów. W 23 przypadkach właściciele odebrali swoje zwierzęta. Dla czworonogów pozostających w schronisku poszukiwane są nowe domy.

Wykaz zwierząt przeznaczonych do adopcji zamieszczony jest na stronie internetowej schroniska AZYL w Dzierżoniowie http://schroniskoazyl.eu/. Mieszkańcy mogą także odwiedzić schronisko AZYL od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-16.00 i w soboty w godz. 10.00-15.00

Widzisz ranne lub martwe zwierzę? Zawsze dzwoń na numer alarmowy;

 • Straży Miejskiej Dzierżoniowa tel. 74 645 08 88;
 • Policji – 997.

Polecane informacje:

 • Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są gołym okiem. Wytyczony jest już także niemal cały przebieg pierwszego etapu obwodnicy.

  Droga, która mocno zmieni Dzierżoniów

  Estakada i wiadukt nad ulicą Brzegową, Nowowiejską, rzeką i torami to technologicznie najtrudniejszy moment budowy powstającej już obwodnicy Dzierżoniowa. Te prace widoczne są...

  Czytaj dalej
 • W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie udostępniony dla odwiedzających.

  Młyn Hilberta otwarty dla turystów

  W Dzierżoniowie zainauguruje swoją działalność turystyczną Młyn Hilberta - powstały w latach 40-tych XIX wieku w oparciu o wykorzystanie energii wodnej. Od 28 kwietnia będzie...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia mobilne to spore ułatwienie. Skorzystają z niego również osoby posiadające już taką kartę.

  Karta dużej rodziny także w telefonach

  Mieszkańcy wnioskujący o wydanie Dzierżoniowskiej Karty Dużej Rodziny mogą wybierać jej tradycyjną lub elektroniczną formę. Wprowadzenie takiego rozwiązania na urządzenia...

  Czytaj dalej
 • SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo roku zwyciężył Krioesthetic Kriocardio, Debiut Roku trafił do Sensei Sushi Restaurant.

  Smoki biznesu i smoki publiczności 2018

  SILHOUETTE DCD zyskał największe uznanie mieszkańców Ziemi Dzierżoniowskiej i na koniec Dzierżoniowskich Prezentacji odebrał Smoka Publiczności 2018. W kategorii Przedsiębiorstwo...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
20
21
22
23
24

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky20°C

20°C

JutroCloudy25°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne