Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Początek dużych zmian na Kolorowym

23-08-2018
Rozpoczyna się przebudowa infrastruktury drogowej na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu mieszkaniowym. Po os. Kolorowym będzie się jeździło bezpieczniej i łatwiej. Powstanie m.in. nowa droga osiedlowa i ponad trzysta dodatkowych miejsc parkingowych.

Rozpoczyna się przebudowa infrastruktury drogowej na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu mieszkaniowym. Po os. Kolorowym będzie się jeździło bezpieczniej i łatwiej. Powstanie m.in. nowa droga osiedlowa i ponad trzysta dodatkowych miejsc parkingowych.

Cała inwestycja rozłożona jest na dwa etapy. W pierwszym miasto wybuduje nową drogę osiedlową, przebiegającą na równolegle do ul. Piastowskiej (na wysokości budynków 11, 12,13, 14, 15 i 16). Będzie miała ona szerokość 6 metrów i zostanie wyłożona kostką betonową. Wybudowany zostanie również pas drogowy umożliwiający mieszkańcom Kolorowego bezpośredni wyjazd z osiedla w ul. Piastowską.

W tym etapie wykonane zostaną także nowe miejsca parkingowe (193! tym 26 dla osób niepełnosprawnych), chodniki. kanalizacja deszczowa, oświetlenie (LED) drogi i parkingów oraz mała architektura (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery).

Koszt prac budowlanych związanych z wykonaniem pierwszego etapu (3 mln 698 tys. zł) sfinansowany będzie z budżetu miasta. Efekty wymienionych powyżej prac zobaczymy w czerwcu przyszłego roku.

Kolejny etap prac na os. Kolorowym obejmie remonty i przebudowę istniejących dróg i chodników, remont istniejących i budowę nowych miejsc parkingowych, nowe oświetlenie i aranżację terenów zielonych.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajHeavy rain25°C

JutroCloudy23°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne