Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Początek dużych zmian na Kolorowym

23-08-2018
Rozpoczyna się przebudowa infrastruktury drogowej na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu mieszkaniowym. Po os. Kolorowym będzie się jeździło bezpieczniej i łatwiej. Powstanie m.in. nowa droga osiedlowa i ponad trzysta dodatkowych miejsc parkingowych.

Rozpoczyna się przebudowa infrastruktury drogowej na najstarszym dzierżoniowskim osiedlu mieszkaniowym. Po os. Kolorowym będzie się jeździło bezpieczniej i łatwiej. Powstanie m.in. nowa droga osiedlowa i ponad trzysta dodatkowych miejsc parkingowych.

Cała inwestycja rozłożona jest na dwa etapy. W pierwszym miasto wybuduje nową drogę osiedlową, przebiegającą na równolegle do ul. Piastowskiej (na wysokości budynków 11, 12,13, 14, 15 i 16). Będzie miała ona szerokość 6 metrów i zostanie wyłożona kostką betonową. Wybudowany zostanie również pas drogowy umożliwiający mieszkańcom Kolorowego bezpośredni wyjazd z osiedla w ul. Piastowską.

W tym etapie wykonane zostaną także nowe miejsca parkingowe (193! tym 26 dla osób niepełnosprawnych), chodniki. kanalizacja deszczowa, oświetlenie (LED) drogi i parkingów oraz mała architektura (ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery).

Koszt prac budowlanych związanych z wykonaniem pierwszego etapu (3 mln 698 tys. zł) sfinansowany będzie z budżetu miasta. Efekty wymienionych powyżej prac zobaczymy w czerwcu przyszłego roku.

Kolejny etap prac na os. Kolorowym obejmie remonty i przebudowę istniejących dróg i chodników, remont istniejących i budowę nowych miejsc parkingowych, nowe oświetlenie i aranżację terenów zielonych.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala ona sprawdzić nasze zeznanie podatkowe przygotowane przez Urząd Skarbowy i zdecydować, czy z niego skorzystać czy wypełnić zeznanie podatkowe samodzielnie.

  Twój e-PIT - rozliczenie podatku internetem

  Można już sprawdzić jak działa usługa, która wprowadza spore zmiany w rozliczaniu podatków. Na portalu podatkowym podatki.gov.pl uruchomiono nową usługę Twój e-PIT. Pozwala...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajClear sky-6°C

JutroPartly cloudy7°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne