Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Plac zabaw dla psów - pierwszy wniosek do DBO!

04-03-2019
Mieszkańcy od pierwszego dnia składania wniosków do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego aktywnie w nim uczestniczą. Pierwszy wniosek wpłynął dziś rano do urzędu i dotyczy budowy placu zabaw dla psów. Czekamy na kolejne do 1 kwietnia.

Mieszkańcy od pierwszego dnia składania wniosków do Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego aktywnie w nim uczestniczą. Pierwszy wniosek wpłynął dziś rano do urzędu i dotyczy budowy placu zabaw dla psów. Czekamy na kolejne do 1 kwietnia.

- Bardzo kocham zwierzęta, a w naszym mieście brakuje typowego miejsca dla czworonogów, gdzie mogą się wybiegać – mówi wnioskodawczyni pierwszego wniosku do tegorocznej edycji Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. - Nie można puszczać psów bez smyczy, a pobiegać gdzieś muszą. Potrzeba jest więc wielka – wyjaśnia Karolina Zborowska.

Celem projektu, który zgłosiła, jest zagospodarowanie części parku np. na os. Błękitnym lub przy ul. Sikorskiego (ale na plac zabaw dla czworonogów – w miejscu ustronnym, gdzie nikomu nie będzie to przeszkadzało, z dala od placów zabaw. Miałaby to być przestrzeń podzielona na strefy – wybiegu, rekreacyjną i treningową, żeby mógł skorzystać z niej każdy właściciel czworonoga.

Dzierżoniowianka jest wolontariuszką w Stowarzyszeniu na rzecz bezdomnych zwierząt “Omyczek”. - Jako wolontariuszka mam pod opieką psy z różnych środowisk, które zachowują się odmiennie w różnych sytuacjach. Brakuje ogrodzonego miejsca, gdzie można je puścić, by się wybiegały, ale nie uciekły – tłumaczy wnioskodawczyni. - Dwa lata temu podobny wniosek złożyła moja mama, niestety nie wygrał. Może tym razem się uda. W Dzierżoniowie jest wielu właścicieli piesków, liczę na ich poparcie.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Widok na dzierżoniowski rynek i ratusz - siedzibę urzedu miasta

  Zmiana godzin pracy urzędu

  Od 2 maja Urząd Miasta w Dzierżoniowie będzie obsługiwał klientów w nowych godzinach.

  Czytaj dalej
 • 26.05 - wybory do Parlamentu Europejskiego - internetowa wyszukiwarka obwodów do głosowania

  26 maja wybierzemy swoich przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Niezależnie od poglądów czy sympatii politycznych udział w wyborach to dar demokracji, z którego nie tyle...

  Czytaj dalej
 • Baner reklamujący budżet obywatelski

  Co wybiorą mieszkańcy w DBO 2019?

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. Do 1...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
6
7
8
9
13
14
16
17
21
22
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy21°C

JutroRain16°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne