Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Pływacy MKS 9 w Osiecznicy

13-02-2020
15 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala, rywalizowało w dniach 31 stycznia-1 lutego z pływakami z 24 innych klubów w Osiecznicy na 25-metrowym basenie. Po raz siódmy odbyły się tam zawody pływackie pod patronatem wójta gminy.

15 zawodników, podopiecznych trenera Andrzeja Wojtala, rywalizowało w dniach 31 stycznia-1 lutego z pływakami z 24 innych klubów w Osiecznicy na 25-metrowym basenie. Po raz siódmy odbyły się tam zawody pływackie pod patronatem wójta gminy.

W kategorii 9 lat i młodsi Szymon Szaliński zdobył dwa brązowe medale na dystansach 25 m stylem dowolnym (19,94) i 25 m stylem motylkowym (26,69), a Gabriela Gendziel - brązowy medal na dystansie 25 m stylem dowolnym (19,19), natomiast dystans 25m stylem motylkowym z czasem 23,57 zakończyła na czwartym miejscu. Julia Rybitwa na dystansie 25 m stylem motylkowym (28,36) i 25 m stylem dowolnym (23,60) zajęła kolejno siódme i ósme miejsce.

W kategorii 10 lat Kornel Pisarski wywalczył dwa złote medale na dystansach 25 m stylem motylkowym (18,08) i 50 m stylem grzbietowym (42,42). Błażej Kiejda na dystansie 25 m stylem motylkowym (24,39) zajął dziewiąte miejsce, a Martyna Wawrzyniak - dziewiąte (25,88).

W kategorii 13 lat Igor Wierzbicki zdobył dwa srebrne medale na dystansach 100 m stylem dowolnym (1:03,25) i 50 m stylem motylkowym (32,71). Natalia Gopłon, Oktawian Matusiak, Hanna Nawrot, Sara Posełek, Magdalena Ramilowska, Kacper Tatarzyn, Maja Wawrzyniak i Paulina Żebrowska uzyskali obiecujące wyniki.

Uczestnictwo zawodników klubu w zawodach dofinansowało miasto Dzierżoniów.

Szczegółowe wyniki

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajRain4°C

JutroCloudy7°C