Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Odeszła od nas Marzanna Kamińska

28-06-2019

27 czerwca po długiej chorobie odeszła Marzanna Kamińska – zastępca burmistrza Dzierżoniowa w latach 1998-1999. Była cenionym samorządowcem i lubianym pedagogiem.

Śp. Marzanna Kamińska uczyła m.in. historii i wiedzy o społeczeństwie w Szkole Podstawowej nr 5 (1983-1992), Liceum Medycznym w Dzierżoniowie i w I Liceum Ogólnokształcącym (1993-2003), do którego sama wcześniej uczęszczała. Przez wiele lat była dyrektorem Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, a także dyrektorem Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Wrocławiu.

W dzierżoniowskim samorządzie pracowała w latach 1998-2002, m.in. w Komisji Budżetu i Finansów. Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej, Sportu i Turystyki, Komisji Aktywizacji Zawodowej i Polityki Gospodarczej.

Jeden z jej ulubionych cytatów brzmiał: „Mądrość jest identyczna i tożsama z wolnością”.

Pożegnanie śp. Marzanny Kamińskiej odbędzie się we wtorek, o godzinie 14.00, na cmentarzu komunalnym w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
4
5
6
7
10
12
13
16
19
21
26
28
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair16°C

JutroPartly cloudy19°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne