Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nowe możliwości w zmianie sposobu ogrzewania

22-10-2019

W pierwszych dniach działalności z punktu konsultacyjnego programu "Czyste Powietrze" z informacji na temat dofinansowania do ekologicznych rozwiązań dla domów jednorodzinnych skorzystało ponad sto osób. - Zamiast zatrudniać konsultanta w każdej gminie, postanowiliśmy znów połączyć siły. Będzie oszczędniej i efektywniej. Punkt znajduje się w siedzibie Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych, ale dyżury będą  pełnione także w sąsiednich miastach – mówi burmistrz Dzierżoniowa.

„Czyste Powietrze” to rządowy program skierowany do właścicieli domków jednorodzinnych. Mogą z niego skorzystać również mieszkańcy, którzy są w trakcie budowy domu. Głównym celem programu jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń.

W istniejących budynkach dofinansowanie obejmuje węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe, pompy ciepła, termomodernizację, montaż kolektorów słonecznych i mikroinstalacji fotowoltaicznych.

W budynkach powstających są to węzły cieplne, kotły na paliwo stałe, systemy ogrzewania elektrycznego, kondensacyjne kotły gazowe i pompy ciepła.

Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja, to 53 tys. zł . Jeśli koszty realizacji proekologicznych inwestycji przekroczą 53 tys. zł, nadwyżka może być dofinansowana w formie pożyczki.
 
Szczegółowe informacje w punkcie konsultacyjnym (budynek Dzierżoniowskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych przy ul. Bielawskiej 15, pokój 11a (I piętro). Czynny jest on od poniedziałku do czwartku w godz. 7:30-15:30, w piątki w godz. 7:30-14:30, tel. 517 566 669, e-mail: czystepowietrze@stowarzyszeniezd.pl.

Polecane informacje:

 • Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych. Jeszcze w tym tygodniu na naszej stronie pojawi się informacja o tym, jakie zadania inwestycyjne miasto zaplanowało na ten rok.

  Zmieniło się - inwestycje Dzierżoniowa w 2019 roku

  Wiele pozytywnych zmian zaszło w minionym roku w Dzierżoniowie za sprawą mieszkańców, ale też i inwestycji wykonywanych przez miasto. Proponujemy przegląd tych najważniejszych....

  Czytaj dalej
 • 115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”. Forma konkursu jest jedyną, w której zgodnie z przepisami miasto może wspierać prace realizowane przez wspólnoty mieszkaniowe.

  Estetyka - tak wspólnoty wpływają na wizerunek miasta

  115 tys. zł trafiło do dzierżoniowskich wspólnot mieszkaniowych, wyróżnionych w konkursie „Piękna Fasada”. Nagrody przyznano w kategorii „elewacja” i „detal architektoniczny”....

  Czytaj dalej
 • Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia jest mieszkańcem Dzierżoniowa, pasjonuje się sportem, zwierzętami i turystyką.

  Nowy komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa

  Mariusz Furgała przed objęciem stanowiska komendanta przez blisko 30 lat był oficerem policji, pełniąc m.in. funkcję zastępcy komendanta bielawskiego komisariatu. Od urodzenia...

  Czytaj dalej
 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy6°C

JutroFair8°C