Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Nie bądź obojętny na los bezdomnych. Sprawdź, jak pomóc!

14-01-2020
Zimowe miesiące to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Dzierżoniowska Straż Miejska wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej apeluje, aby nie być obojętnym, reagować na sygnały o osobach bezdomnych i informować o miejscach ich przebywania.

Zimowe miesiące to wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych. Dzierżoniowska Straż Miejska wspólnie z Ośrodkiem Pomocy Społecznej apeluje, aby nie być obojętnym, reagować na sygnały o osobach bezdomnych i informować o miejscach ich przebywania.

Ponieważ niska temperatura może być realnym zagrożeniem dla życia, w ostatnich dniach funkcjonariusze częściej kontrolują miejsca, w których przebywają osoby bezdomne. Tylko 14 stycznia strażnicy miejscy wspólnie z dzielnicowymi oraz pracownikami OPS-u skontrolowali 15 takich miejsc. Osobom bezdomnym oferowana jest pomoc oraz sprawdzany stan ich zdrowia. Przy okazji aktualizowana jest mapa takich miejsc, co w przypadku wystąpienia zagrożenia pozwoli odpowiednim służbom na szybką reakcję.

- Zapewniam, że każdy sygnał ze środowiska lokalnego będzie przez nas sprawdzony i dziękuję za dotychczasowe zgłoszenia. O miejscach pobytu osób bezdomnych można informować pod numerem telefonu Straży Miejskiej 74 645 08 88 lub pod numerem alarmowym 112 - mówi Mariusz Furgała, komendant Straży Miejskiej Dzierżoniowa.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C