Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

MKS 9 podsumowuje rok 2019

09-01-2020
65 zawodników w wieku od 5 do 25 lat pływało w roku 2019 w szeregach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, jak i światowej, często sięgając po najwyższe laury.

65 zawodników w wieku od 5 do 25 lat pływało w roku 2019 w szeregach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, jak i światowej, często sięgając po najwyższe laury.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Mistrzostwa Świata w Gwangju w Korei (finalista Paweł Juraszek);
 • Mistrzostwa Europy w Glasgow w Szkocji – 1 medal (Paweł Juraszek w sztafecie, finalista indywidualnie);
 • Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat – 2 medale (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 1 medal (Paweł Juraszek, finalistka Karolina Jurczyk)
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat – 1 medal (Karolina Jurczyk)
 • Grand Prix Polski - 8 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Swim Open w Sztokholmie w Szwecji – 1 medal (Paweł Juraszek);
 • Pływacki Miting w Opolu oraz Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Poznaniu – 7 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki);
 • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 16 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki, Julia Kuleta, Paulina Porębska);
 • Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu – 2 medale (Paweł Juraszek);
 • Puchar Sprintu Świebodzice, Puchar Sprintu Jelenia Góra, Puchar miasta Osiecznica oraz Mistrzostwa Jawora – 62 medali (Karolina Jurczyk, Jakub Bielski, Krystian Dobrzański, Igor Wierzbicki, Krystian Bełtowski, Wiktoria Bejster, Julia Kuleta, Paulina Porębska, Natalia Wnęczak, Jakub Michalkiewicz, Aleksandra Wojnowska, Dominik Pietrewicz, Hanna Nawrot, Kacper Tatarzyn, Miłosz Sztachelek, Kornel Pisarski, Mateusz Kut, Grzegorz Lipski, Gabriela Gendziel, Zuzanna Szel).
 • Memoriał Władka Zarembowicza we Wrocławiu oraz Zawody Andrzejkowe w Dzierżoniowie – 11 medali (Kornel Pisarski, Oktawian Matusiak, Błażej Kiejda, Zuzanna Szel, Gabriela Gendziel).
 • Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia dwojga zawodników.
 • Paweł Juraszek jest 25-letnim sprinterem w stylu dowolnym, olimpijczykiem, najszybszym pływakiem w Polsce na długim i krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej na długim i krótkim basenie. Na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 4. miejsce na Mistrzostwach Europy, ponadto zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. W rankingu międzynarodowej federacji pływackiej FINA na dystansie 50 m stylem dowolnym znajduje się obecnie na 8. miejscu na świecie na długim i krótkim basenie. W Europie znajduje się na 5. miejscu. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów.
 • 18-letnia Karolina Jurczyk jest sprinterką w stylu dowolnym i motylkowym. Posiada I Klasę Mistrzowską na dystansie 50 m stylem motylkowym praz 50 m stylem dowolnym. Jest finalistką III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Była medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, a także medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-18. Należy do Kadry Narodowej Juniorów.

Działalność klubu od wielu lat jest dofinansowywana przez miasto Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziców, sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Nadchodzące wydarzenia

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajCloudy2°C

JutroFair4°C