Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MKS 9 podsumowuje rok 2019

09-01-2020
65 zawodników w wieku od 5 do 25 lat pływało w roku 2019 w szeregach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, jak i światowej, często sięgając po najwyższe laury.

65 zawodników w wieku od 5 do 25 lat pływało w roku 2019 w szeregach Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Podopieczni trenera Andrzeja Wojtala brali udział w 20 imprezach sportowych rangi okręgowej, wojewódzkiej, ogólnopolskiej, jak i światowej, często sięgając po najwyższe laury.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Mistrzostwa Świata w Gwangju w Korei (finalista Paweł Juraszek);
 • Mistrzostwa Europy w Glasgow w Szkocji – 1 medal (Paweł Juraszek w sztafecie, finalista indywidualnie);
 • Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat – 2 medale (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców – 1 medal (Paweł Juraszek, finalistka Karolina Jurczyk)
 • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 17-18 lat – 1 medal (Karolina Jurczyk)
 • Grand Prix Polski - 8 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk);
 • Swim Open w Sztokholmie w Szwecji – 1 medal (Paweł Juraszek);
 • Pływacki Miting w Opolu oraz Ogólnopolskie Zawody Pływackie w Poznaniu – 7 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki);
 • Letnie i Zimowe Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego – 16 medali (Paweł Juraszek, Karolina Jurczyk, Igor Wierzbicki, Julia Kuleta, Paulina Porębska);
 • Memoriał Marka Petrusewicza we Wrocławiu – 2 medale (Paweł Juraszek);
 • Puchar Sprintu Świebodzice, Puchar Sprintu Jelenia Góra, Puchar miasta Osiecznica oraz Mistrzostwa Jawora – 62 medali (Karolina Jurczyk, Jakub Bielski, Krystian Dobrzański, Igor Wierzbicki, Krystian Bełtowski, Wiktoria Bejster, Julia Kuleta, Paulina Porębska, Natalia Wnęczak, Jakub Michalkiewicz, Aleksandra Wojnowska, Dominik Pietrewicz, Hanna Nawrot, Kacper Tatarzyn, Miłosz Sztachelek, Kornel Pisarski, Mateusz Kut, Grzegorz Lipski, Gabriela Gendziel, Zuzanna Szel).
 • Memoriał Władka Zarembowicza we Wrocławiu oraz Zawody Andrzejkowe w Dzierżoniowie – 11 medali (Kornel Pisarski, Oktawian Matusiak, Błażej Kiejda, Zuzanna Szel, Gabriela Gendziel).
 • Na szczególną uwagę zasługują osiągnięcia dwojga zawodników.
 • Paweł Juraszek jest 25-letnim sprinterem w stylu dowolnym, olimpijczykiem, najszybszym pływakiem w Polsce na długim i krótkim basenie oraz posiadaczem najwyższej Międzynarodowej Klasy Mistrzowskiej na długim i krótkim basenie. Na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 7. miejsce na Mistrzostwach Świata oraz 4. miejsce na Mistrzostwach Europy, ponadto zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym. W rankingu międzynarodowej federacji pływackiej FINA na dystansie 50 m stylem dowolnym znajduje się obecnie na 8. miejscu na świecie na długim i krótkim basenie. W Europie znajduje się na 5. miejscu. Należy do Kadry Narodowej Polski Seniorów.
 • 18-letnia Karolina Jurczyk jest sprinterką w stylu dowolnym i motylkowym. Posiada I Klasę Mistrzowską na dystansie 50 m stylem motylkowym praz 50 m stylem dowolnym. Jest finalistką III Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires. Była medalistką Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców, a także medalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 17-18. Należy do Kadry Narodowej Juniorów.

Działalność klubu od wielu lat jest dofinansowywana przez miasto Dzierżoniowów. Jego funkcjonowanie nie byłoby możliwe bez wsparcia rodziców, sponsorów a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie.

Polecane informacje:

 • W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta Dzierżoniowa. Stało się to podczas mszy odprawianej w partnerskim Lanškroun.

  Medal miasta dla księdza Zbigniewa Czendlika

  W obecności Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Czechach Barbary Ćwioro i przedstawicieli Dzierżoniowa ksiądz Zbigniew Czendlik odebrał 19 stycznia Medal za Zasługi dla Miasta...

  Czytaj dalej
 • Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych, to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował w 2020 roku.

  Zobacz tegoroczne inwestycje Dzierżoniowa

  Przebudowa dróg na os. Kolorowym, modernizacja ul. Złotej i budowa sieci interaktywnych przejść dla pieszych to najważniejsze inwestycje drogowe, które Dzierżoniów będzie realizował...

  Czytaj dalej
 • Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Dzierżoniów - miliony, które zmieniają miasto

  Ubiegły rok był wyjątkowo dobry dla finansów Dzierżoniowa. Ze środków unijnych i krajowych miasto zdobyło ponad 10 milionów złotych.

  Czytaj dalej
 • Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu. Jakie jeszcze działania podejmował Dzierżoniów w walce ze smogiem?

  W Dzierżoniowie ubyło „kopciuchów”

  Prawie sto pieców węglowych zastąpiono w minionym roku ekologicznym sposobem ogrzewania. To efekt „Programu Małych Ulepszeń” i zmiany ogrzewania w zamian za ulgę w czynszu....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Nadchodzące wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajFair20°C

JutroPartly cloudy16°C