Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkańcy z pasją promują miasto

27-03-2019
Talenty sportowe, muzyczne, literackie, czy graficzne mieszkańców Dzierżoniowa wspiera finansowo miasto w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji. Wybraliśmy dziesięć przedsięwzięć planowanych przez dzierżoniowian, którzy mają nietypowe hobby, chcą spełnić nietuzinkowe marzenie, oddać się swojej pasji. W zamian za dofinansowanie ze strony miasta będą je na różne sposoby promować.

Talenty sportowe, muzyczne, literackie, czy graficzne mieszkańców Dzierżoniowa wspiera finansowo miasto w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji. Wybrano dziesięć przedsięwzięć planowanych przez dzierżoniowian, którzy mają nietypowe hobby, chcą spełnić nietuzinkowe marzenie, oddać się swojej pasji. W zamian za dofinansowanie ze strony miasta będą je na różne sposoby promować.

Pomysłowość mieszkańców Dzierżoniowa wciąż nas zaskakuje. I dobrze! W tegorocznej edycji programu Dzierżoniów Pełen Pasji aż kipi od pomysłów i energii. Wpłynęło 15 wniosków, 10 z nich dofinansowano. Dzięki niezwykłej pasji naszych mieszkańców Dzierżoniów po raz pierwszy weźmie udział w Retro Lidze, która rusza już 6 kwietnia. Członkowie grupy rekonstrukcyjno-historycznej 58. Pułku Piechoty tym razem wystąpią w barwach „Lechii Lwów” na piłkarskich boiskach Polski.

W ramach projektu zostanie zrealizowana także druga część muralu przy ul. Diorowskiej, którego autorem jest Roman Mrozowski. Na sąsiednim budynku pojawią się kolejne postacie związane z produkcją dzierżoniowskich radioodbiorników.

Młody mieszkaniec miasta o niezwykłym talencie wokalnym, Mateusz Subocz, będzie promował Dzierżoniów na festiwalach muzycznych. Mateusza mieliśmy okazję poznać nie tylko podczas 27. Finału WOŚP w Dzierżoniowie, śpiewał także na scenie telewizyjnego show The Voice of Kids.

Dzięki wsparciu z programu członkowie grupy Ewenement Plus wystąpią na największym festiwalu formacji tanecznych Rytm Ulicy w Pile, natomiast taneczni soliści - Julia Stawska i Jakub Ciąpała - będą rozsławiać nasze miasto na turniejach tańca.

Dzierżoniów wspiera także dwóch pasjonatów sportów motorowych - Bartosza Jagielnickiego oraz Michała Klimuntowskiego, których pojazdy oklejone logotypem i hasłem „Dzierżoniów nastraja pozytywnie” ścigać się będą na trasach rajdów i KJS-ów.

Wśród pełnych pasji mieszkańców nie mogło zabraknąć maratończyka Stanisława Gila, który w koszulce z Dzierżoniowem na piersi pobiegnie tym razem na jednym z największych na świecie maratonów w Bostonie.

Po raz drugi w historii programu Dzierżoniów Pełen Pasji wspierać będziemy talent literacki Zbigniewa Laskowskiego. Dzierżoniowianin wyda czwartą swoją powieść z cyklu „Kajka”. A dzięki innemu mieszkańcowi miasta, Filipowi Kuriacie, wzbijemy się ponad dzierżoniowskie ulice, dachy, a może nawet chmury. Planuje on zrealizować film o walorach naszego miasta, ale chce na Dzierżoniów spojrzeć z lotu ptaka.

W sumie w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji rozdysponowano 15 tysięcy złotych.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne