Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Mieszkańcy z pasją promują miasto

27-03-2019
Talenty sportowe, muzyczne, literackie, czy graficzne mieszkańców Dzierżoniowa wspiera finansowo miasto w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji. Wybraliśmy dziesięć przedsięwzięć planowanych przez dzierżoniowian, którzy mają nietypowe hobby, chcą spełnić nietuzinkowe marzenie, oddać się swojej pasji. W zamian za dofinansowanie ze strony miasta będą je na różne sposoby promować.

Talenty sportowe, muzyczne, literackie, czy graficzne mieszkańców Dzierżoniowa wspiera finansowo miasto w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji. Wybrano dziesięć przedsięwzięć planowanych przez dzierżoniowian, którzy mają nietypowe hobby, chcą spełnić nietuzinkowe marzenie, oddać się swojej pasji. W zamian za dofinansowanie ze strony miasta będą je na różne sposoby promować.

Pomysłowość mieszkańców Dzierżoniowa wciąż nas zaskakuje. I dobrze! W tegorocznej edycji programu Dzierżoniów Pełen Pasji aż kipi od pomysłów i energii. Wpłynęło 15 wniosków, 10 z nich dofinansowano. Dzięki niezwykłej pasji naszych mieszkańców Dzierżoniów po raz pierwszy weźmie udział w Retro Lidze, która rusza już 6 kwietnia. Członkowie grupy rekonstrukcyjno-historycznej 58. Pułku Piechoty tym razem wystąpią w barwach „Lechii Lwów” na piłkarskich boiskach Polski.

W ramach projektu zostanie zrealizowana także druga część muralu przy ul. Diorowskiej, którego autorem jest Roman Mrozowski. Na sąsiednim budynku pojawią się kolejne postacie związane z produkcją dzierżoniowskich radioodbiorników.

Młody mieszkaniec miasta o niezwykłym talencie wokalnym, Mateusz Subocz, będzie promował Dzierżoniów na festiwalach muzycznych. Mateusza mieliśmy okazję poznać nie tylko podczas 27. Finału WOŚP w Dzierżoniowie, śpiewał także na scenie telewizyjnego show The Voice of Kids.

Dzięki wsparciu z programu członkowie grupy Ewenement Plus wystąpią na największym festiwalu formacji tanecznych Rytm Ulicy w Pile, natomiast taneczni soliści - Julia Stawska i Jakub Ciąpała - będą rozsławiać nasze miasto na turniejach tańca.

Dzierżoniów wspiera także dwóch pasjonatów sportów motorowych - Bartosza Jagielnickiego oraz Michała Klimuntowskiego, których pojazdy oklejone logotypem i hasłem „Dzierżoniów nastraja pozytywnie” ścigać się będą na trasach rajdów i KJS-ów.

Wśród pełnych pasji mieszkańców nie mogło zabraknąć maratończyka Stanisława Gila, który w koszulce z Dzierżoniowem na piersi pobiegnie tym razem na jednym z największych na świecie maratonów w Bostonie.

Po raz drugi w historii programu Dzierżoniów Pełen Pasji wspierać będziemy talent literacki Zbigniewa Laskowskiego. Dzierżoniowianin wyda czwartą swoją powieść z cyklu „Kajka”. A dzięki innemu mieszkańcowi miasta, Filipowi Kuriacie, wzbijemy się ponad dzierżoniowskie ulice, dachy, a może nawet chmury. Planuje on zrealizować film o walorach naszego miasta, ale chce na Dzierżoniów spojrzeć z lotu ptaka.

W sumie w ramach programu Dzierżoniów Pełen Pasji rozdysponowano 15 tysięcy złotych.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne