Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miejsce, w którym otrzymasz pomoc i wsparcie

28-03-2019
Budynek, w którym znajduje się siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej

Psycholog, radca prawny, pedagog, osoby zawodowo zajmujące się problemami uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy wspierają mieszkańców Dzierżoniowa w ramach pracy Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

- To miejsce, w którym można uzyskać pomoc, wsparcie i znaleźć rozwiązanie problemów dotyczących zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Zapraszamy do naszej placówki od poniedziałku, do piątku, od godziny 8.00 do 15.00 – mówi Halina Wielgos, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Dzierżoniowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (OIK) mieści się przy ul. Nowowiejskiej 73 telefon: 664 971 267. Jego głównym celem są działania o charakterze specjalistycznym i pomocowym kierowane do osób, które czasowo znalazły się w sytuacji kryzysowej. Dotyczy to szczególnie przemocy psychicznej, fizycznej, emocjonalnej czy ekonomicznej, oraz osób mających potrzebę porozmawiania o swoim problemie oraz uzyskania wsparcia w postaci porady psychologicznej, pedagogicznej i terapii.

Konsultacje psychologiczne mają charakter indywidualnych spotkań, których termin należy wcześniej ustalić. O wsparcie w postaci schronienia i wsparcia socjalnego mogą ubiegać się
mieszkańcy Dzierżoniowa, których pobyt w aktualnym miejscu zamieszkania nie jest możliwy z powodu zagrożenia życia lub zdrowia. Pobyt w ośrodku jest czasowy, a jego długość uzależniona jest od indywidualnej sytuacji socjalnej, mieszkaniowej i psychicznej mieszkańca. W trakcie pobytu w ośrodku mieszkaniec współpracuje z pracownikiem socjalnym, interwentem i psychologiem w celu powrotu do stanu równowagi psychicznej i życiowej.
Działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej są finansowane ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów  

W ramach działań ośrodka mieszkańcy Dzierżoniowa mogą korzystać ze wsparcia specjalistów:

Joanna Pietrzak - poradnictwo psychologiczne:

 • czwartek - 10:00-12:00;
 • piątek - 10:00 - 12:00.


Janusz Łopata - grupa wsparcia dla osób uzależnionych, grupa wsparcia dla osób współuzależnionych, konsultacje indywidualne w zakresie uzależnień:

 • środa -12:00- 14:00;
 • wtorek - grupa wsparcia - 16:00- 18:00, 18:00- 20:00.


Sandra Stachowska - zajęcia psychologiczno-pedagogiczne z dziećmi i młodzieżą, przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom:

 • wtorek - 16:10 - 17:10.


Agnieszka Kastelik - pedagog - grupy dla dzieci, dorosłych, rodzin:

 • środa - 15:00 -16:00.


Halina Wielgos - radca prawny - porady prawne:

 • środa - 16:00 - 17:00.


Barbara Gaweł - policjantka:

 • poniedziałek - 16:00 -17:00.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne