Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miejsce, w którym otrzymasz pomoc i wsparcie

28-03-2019
Budynek, w którym znajduje się siedziba Ośrodka Interwencji Kryzysowej

Psycholog, radca prawny, pedagog, osoby zawodowo zajmujące się problemami uzależnień i przeciwdziałaniu przemocy wspierają mieszkańców Dzierżoniowa w ramach pracy Ośrodka Interwencji Kryzysowej.

- To miejsce, w którym można uzyskać pomoc, wsparcie i znaleźć rozwiązanie problemów dotyczących zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Zapraszamy do naszej placówki od poniedziałku, do piątku, od godziny 8.00 do 15.00 – mówi Halina Wielgos, prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które prowadzi Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

Dzierżoniowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej (OIK) mieści się przy ul. Nowowiejskiej 73 telefon: 664 971 267. Jego głównym celem są działania o charakterze specjalistycznym i pomocowym kierowane do osób, które czasowo znalazły się w sytuacji kryzysowej. Dotyczy to szczególnie przemocy psychicznej, fizycznej, emocjonalnej czy ekonomicznej, oraz osób mających potrzebę porozmawiania o swoim problemie oraz uzyskania wsparcia w postaci porady psychologicznej, pedagogicznej i terapii.

Konsultacje psychologiczne mają charakter indywidualnych spotkań, których termin należy wcześniej ustalić. O wsparcie w postaci schronienia i wsparcia socjalnego mogą ubiegać się
mieszkańcy Dzierżoniowa, których pobyt w aktualnym miejscu zamieszkania nie jest możliwy z powodu zagrożenia życia lub zdrowia. Pobyt w ośrodku jest czasowy, a jego długość uzależniona jest od indywidualnej sytuacji socjalnej, mieszkaniowej i psychicznej mieszkańca. W trakcie pobytu w ośrodku mieszkaniec współpracuje z pracownikiem socjalnym, interwentem i psychologiem w celu powrotu do stanu równowagi psychicznej i życiowej.
Działania Ośrodka Interwencji Kryzysowej są finansowane ze środków Gminy Miejskiej Dzierżoniów  

W ramach działań ośrodka mieszkańcy Dzierżoniowa mogą korzystać ze wsparcia specjalistów:

Joanna Pietrzak - poradnictwo psychologiczne:

 • czwartek - 10:00-12:00;
 • piątek - 10:00 - 12:00.


Janusz Łopata - grupa wsparcia dla osób uzależnionych, grupa wsparcia dla osób współuzależnionych, konsultacje indywidualne w zakresie uzależnień:

 • środa -12:00- 14:00;
 • wtorek - grupa wsparcia - 16:00- 18:00, 18:00- 20:00.


Sandra Stachowska - zajęcia psychologiczno-pedagogiczne z dziećmi i młodzieżą, przeciwdziałanie przemocy i uzależnieniom:

 • wtorek - 16:10 - 17:10.


Agnieszka Kastelik - pedagog - grupy dla dzieci, dorosłych, rodzin:

 • środa - 15:00 -16:00.


Halina Wielgos - radca prawny - porady prawne:

 • środa - 16:00 - 17:00.


Barbara Gaweł - policjantka:

 • poniedziałek - 16:00 -17:00.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne