Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miejsc nie zabraknie – nabór do żłobka

29-03-2019
Sala zabaw żłobka publicznego w Dzierżoniwie

W poniedziałek 1 kwietnia rozpocznie się nabór do żłobka publicznego w Dzierżoniowie. Podobnie jak w poprzednim roku, opieką żłobkową objęte zostaną wszystkie dzieci.  

Do żłobka publicznego w pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci z rodzin wielodzietnych, z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzieci, których oboje rodzice pracują lub te wychowywane przez jednego rodzica. Także dzieci z rodzin zastępczych i rodzeństwo dziecka już uczęszczającego do placówki. Do Żłobka Miejskiego mogą być zapisane tylko dzieci rzeczywiście zamieszkałe w Dzierżoniowie.

Nabór potrwa do 30 kwietnia. „Karty zgłoszenia dziecka do żłobka” dostępne są w siedzibie żłobka (os. Błękitne 28) i na stronie internetowej placówki.

Szczegóły dotyczące rekrutacji

Lista dzieci przyjętych na nowy rok szkolny zostanie ogłoszona do końca maja. Rodzice dzieci, dla których zabraknie miejsca w żłobku publicznym, będą mogli skorzystać z opieki w placówce niepublicznej, która otrzyma na ten cel dopłatę z budżetu miasta. Dzięki temu koszt pobytu dziecka w placówce niepublicznej będzie porównywalny do kosztów w żłobku miejskim.  

W Dzierżoniowie funkcjonują także dwa niepubliczne żłobki: „Sówka”, mieszczący się na os. Jasnym i „Akademia Maluszka”, przy ul. Szkolnej.Prowadzone są też prace nad stworzeniem kolejnej takiej placówki w naszym mieście.

Polecane informacje:

 • Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do szpitala i funkcjonujących w jego sąsiedztwie firm.

  Jak dojechać do szpitala i sąsiednich firm?

  Trwa przebudowa ul. Cichej, Szpitalnej i Okrzei. Największa tegoroczna drogowa inwestycja Dzierżoniowa realizowana jest w taki sposób, aby w jej trakcie zapewniony był dojazd do...

  Czytaj dalej
 • Oznakuj swój rower

  Specjalne oznaczenie na spodzie ramy Twojego roweru może pokrzyżować plany złodziejowi w przypadku jego kradzieży. Wystarczy zgłosić ją Sraży Miejskiej. Strażnicy rozpoczynają...

  Czytaj dalej
 • Widok osiedla i drogi osiedlowej

  Duże zmiany pomiędzy Korczaka a SP1

  Rozpoczyna się kolejna inwestycja Dzierżoniowa poprawiająca komunikację i zwiększająca liczbę miejsc parkingowych na osiedlach. Od środy w części Różanego zmieni się organizacja...

  Czytaj dalej
 • Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Grunt na własność – co trzeba wiedzieć?

  Mieszkańcy Dzierżoniowa mogą skorzystać z ulgi przy przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Dotyczy to gruntów pod lokalami mieszkalnymi.

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n
1
2
3
4
6
8
9
10
16
17
18
20
21
22
24
25
30
31

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajLight rain20°C

JutroFair26°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne