Dzierżoniów

RSSRSS

Przejdź do: E-URZĄD

Logo Unii Europejskiej

MENU

Miejsc nie zabraknie – nabór do żłobka

29-03-2019
Sala zabaw żłobka publicznego w Dzierżoniwie

W poniedziałek 1 kwietnia rozpocznie się nabór do żłobka publicznego w Dzierżoniowie. Podobnie jak w poprzednim roku, opieką żłobkową objęte zostaną wszystkie dzieci.  

Do żłobka publicznego w pierwszej kolejności zapisywane będą dzieci z rodzin wielodzietnych, z orzeczeniem o niepełnosprawności, dzieci, których oboje rodzice pracują lub te wychowywane przez jednego rodzica. Także dzieci z rodzin zastępczych i rodzeństwo dziecka już uczęszczającego do placówki. Do Żłobka Miejskiego mogą być zapisane tylko dzieci rzeczywiście zamieszkałe w Dzierżoniowie.

Nabór potrwa do 30 kwietnia. „Karty zgłoszenia dziecka do żłobka” dostępne są w siedzibie żłobka (os. Błękitne 28) i na stronie internetowej placówki.

Szczegóły dotyczące rekrutacji

Lista dzieci przyjętych na nowy rok szkolny zostanie ogłoszona do końca maja. Rodzice dzieci, dla których zabraknie miejsca w żłobku publicznym, będą mogli skorzystać z opieki w placówce niepublicznej, która otrzyma na ten cel dopłatę z budżetu miasta. Dzięki temu koszt pobytu dziecka w placówce niepublicznej będzie porównywalny do kosztów w żłobku miejskim.  

W Dzierżoniowie funkcjonują także dwa niepubliczne żłobki: „Sówka”, mieszczący się na os. Jasnym i „Akademia Maluszka”, przy ul. Szkolnej.Prowadzone są też prace nad stworzeniem kolejnej takiej placówki w naszym mieście.

Polecane informacje:

 • Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór. Fot: telewizja Sudecka

  Ruszyła duża promocja Gór Sowich

  Za pozyskane przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska unijne pieniądze promujemy wśród mieszkańców Dolnego Śląska piękno naszych gór.

  Czytaj dalej
 • Budżet obywatelski 2019 – wspólnie zmieniamy Dzierżoniów

  Po raz czwarty mieszkańcy Dzierżoniowa będą mogli zdecydować, na co wydać milion złotych przeznaczony na realizację zadań z Dzierżoniowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym...

  Czytaj dalej
 • Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia miasto przeznaczy ponad milion złotych. To pieniądze tylko na działania społeczne, bo równolegle trwa największa w historii Dzierżoniowa inwestycja realizowana właśnie z myślą o seniorach – mówi burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski.

  Milion złotych i „jubileuszowa” karta seniora

  Trzy tysiące dzierżoniowskich seniorów posługuje się już specjalną kartą uprawniającą do lokalnych i ogólnopolskich ulg. - W tym roku na wsparcie osób po 60. tym roku życia...

  Czytaj dalej
 • Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np. korzystając z darmowej aplikacji dostępnej na stronie miasta.

  Zostaw 1% w Dzierżoniowie i wspieraj lokalnie

  Kolejny raz zachęcamy aby rozliczając podatki wspierać organizacje działające na rzecz mieszkańców Dzierżoniowa. Można to zrobić zarówno poprzez e-pit lub osobiście, np....

  Czytaj dalej

Kalendarz wydarzeń

p w ś c p s n

Galerie zdjęć Dzierżoniowa

Pogoda

DzisiajPartly cloudy15°C

JutroClear sky21°C

Dzierżoniów na Twitterze
Dzierżoniów na Google+
Pokaż panel Facebooka
Dzierżoniów na Facebooku
Pokaż przetargi

Nieruchomości

Zamówienia publiczne